Yenileme Eğitimi Alanların Kimlik Müracaatı İçin Hazırlaması Gereken Belgeler

28 Nisan 2010 tarihinde yayinlandi

 

Yenileme eğitimi alanlar için  aşağıda hazırlanması gereken belgelerin listesi Ankara için sırasıyla  verilmiştir. Belgelerin detaylarıyla ilgili bilgilere  Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler  ulaşabilirsiniz.

 

 

 

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI YENİLEME BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN BELGELER 

 

Belge örnekleri için tıklayınız.

 

1.  Şahsi Dilekçe : Başvuru yapılacak  ilin, emniyet veya jandarma olmak üzere ikamet adresine göre  uygun olan makamlara hitaben yazılması gerekir. Örneğine aşağıdaki linkten ulaşabilir.

2.  Yenileme Eğitim Sertifikası : Aslı ve fotokopisi

3.  Öğrenim Durumunu Gösterir Belge :  Aslı ile birlikte 1 Adet Fotokopisi (Diploma, tastikname, öğrenci belgesi vb.)

4.  1 Adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu:  (İmzalı-Biri fotoğraflı)

5.  1 Adet Üzerinde TC Kimlik Numarası Bulunan Nüfus Cüzdanı, Ehliyet vb. Resmi Kimlik Belgesi :  Fotokopisi ile birlikte

6.  4 Adet Vesikalık Boyutunda (5×6 cm) Biyometrik Fotoğraf : Arka fon beyaz, açık renk kıyafetli, son altı aya ait, ön cepheden çekilmiş

7.  Eski Kimlik Kartı : Aslı ve fotokopisi

8.  Kan Grubunu Gösterir Belge Fotokopisi :  Sürücü belgesi, kan grubu kartı vb.

9. Kimlik Harcı Dekontu : Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının, T. Vakıflar Bankası Gaziosmanpaşa Şubesi -  IBAN – TR-58 0001 5001 5800 7303 9981 15 nolu hesabına 20 TL yatırılıp dekontunun, kimlik başvuru evrakına eklenmesi gerekiyor.

 

ÖNEMLİ :

Kimlik başvurusunda adli sicil istenmiyor. Ancak adli sicil kaydı olanların, ilgili mahkeme kararlarından suret eklemeleri gerekir.

* Yukarıdaki liste Ankara için  hazırlanmış olup belgelerin mavi plastik bir dosya ile AŞTİ içerisinde bulunan Özel Güvenlik Şube Md.lüğüne teslim edilmesi gerekir.

*  Yeni kimlik kartları PTT A.Ş. vasıtasıyla ulaştırılacağından adres bilgilerinin tam ve doğru olarak belirtilmesi,  belgelere yazılacak telefon ve  e-mail bilgilerinin güncel olması, kimliğin ulaşması-teslimi gibi konularda aksaklık yaşanmaması açısından önemlidir.

Evrakı teslim etmeden önce 2-9. Sıradaki belgelerden kendiniz için fotokopi alınız. 

* İstenen belge adetlerinde, il emniyetlerinin farklı uygulamaları olabilir. Ankara dışından kimlik başvurusu yapacak adayların hazırlamaları gereken belgelerle ilgili bilgiyi kendi kurslarından öğrenmeleri  gerekir.

* Kimlik kartının yaklaşık ne kadar sürede onaylanacağı konusunda en sağlıklı bilgi, evrakın  teslim edildiği makamdan alınabilir. 

 

.

 

 

Bu yazı bugün : 83, toplamda : 282675 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Ocak 2017 - 14:48 | #1

  Kadir :

  Hocam iyi günler kimlik yenileme işleminde 520 tl harç yatırılıyor mu yoksa ilk defa kimlik kartı alacaklar için geçerli mi?

  Kimlik kartı olanların yenilemesinde vergi-rapor istenmez. İyi günler.

 2. 18 Şubat 2017 - 13:21 | #2

  cem :

  HOCAM YENI KIMLIKLER ICIN EN SON BASVURU TARIHI NEDIR AYIRDIGINIZ ZAMAN ICIN TUM ARKADASLARIM ADINA TESEKKUR EDERIM

  On gün kadar süren internet arızası nedeniyle cevaplar hep gecikti, kusura bakmayın. Kimlik süresi olanların yeni kimlik almaları için süre 30.06.2017′de doluyor. Bu tarihten önce yeni kimliğin alınması gerekir. İyi günler.

 3. 28 Şubat 2017 - 16:27 | #3

  İlhami DEMİRKOL :

  merhaba kolay gelsin süresi bitecek olan sertifikamı yeniledim yeni kimlik almak için tekrar randevumu almak gerekir.Yoksa direk AŞTİye teslim edebilirmiyiz?
  not 6 ay önce yeni tip kimlik kartı almıştım.

  Cevap geciktiği için kusura bakmayın. Yenilemede gerekli belgeleri kursunuzdan öğrenip temin etmeniz gerekir. Ankara’da olduğunuza göre yan sütundaki Kategoriler/Belge Örnekleri bölümü de size yardımcı olabilir. Bu belgeleri hazırladıktan sonra randevu alarak (yine yan sütun en altta Ankara linki var) başvuru yapabilirsiniz. Kimliğiniz yeni de olsa süre açısından değiştirileceği için bu şekilde hareket etmeniz gerekir. İyi günler.

 4. 28 Şubat 2017 - 16:29 | #4

  Utku :

  Hocam benim kimliğin süresi doldu ama ben çalışıyorum benim bölgem jandarma bakıyormus güvenlik sorusturmam uzadı kimlik sürem 15 gün geçmektedir bu isin bir yaptırımı olurmu

  Kimlik süresi dolduktan sonra çalışmaya devam ettiğiniz tespit edilirse yaptırım size değil, işverene uygulanır. Ancak başvuru ve diğer işlemleri zamanında yaptığınız için umarım sorun olmadan kimliğinize kavuşursunuz. İyi günler.

 5. 28 Şubat 2017 - 16:46 | #5

  huseyın :

  iyi gunler şimdi bn silahlı güvenilk olarak çalişiyorum yenileme sınavına girdm
  yenileme evrakları nedir nereye başvuru yapacağim köyde oturuyorum il jandarmaya mı yoksa il emniyet özel güvenlik şubeye mi tesekkurler

  İkamet kaydınızın bulunduğu yere göre hareket etmeniz gerekir. Köyünüze muhtemelen jandarma bakıyordur. Dolayısıyla başvuruyu da il jandarma özel güvenlik şubesine yapmanız gerekir. Jandarmanın yenilemede istediği evrakları kursunuza sormanız uygun olur. Yenileme olduğuna göre rapor gerekmez bilginiz olsun, Ankara’da yenilemeden rapor istenmiş, almak zorunda değilsiniz. Genel olarak bilgi edinmek için yan sütun Kategoriler/Belge Örnekleri bölümünde Ankara’da istenen belgeleri görebilirsiniz. İyi günler.

 6. 28 Şubat 2017 - 16:51 | #6

  Kaan arslan :

  İyi çalışmalar yenileme için gerekli evraklar arasında kan gurubu kartı yazıyo hafta sonu araya girdiği için alma imkanım yok fakat eski ögg kartımda kan gurubum yazıyo bu geçerli olurmu teşekkür ederim

  Cevap geciktiği için lütfen kusura bakmayın. Eski kartınız veya üzerinde kan grubunuzu belirtir tüm kart fotokopileri işinizi görür. İyi günler.

 7. 28 Şubat 2017 - 16:52 | #7

  abdullah :

  kimlik kartı yenilemede ücreti ödeyip kursa gitmesek olur mu sadece sınavına ve atışa gitsem.Olur mu ilk kimligimi böyle aldım kitap verdiler ordan çalıştım kolay gelsin……

  Bunu kursunuzla görüşmeniz gerekir. Muhtemelen size uygun saatlerde ders veren yerler vardır. Yenilemede sınavlara katılmak kaydıyla kalma-geçme yok. İyi günler.

 8. 28 Şubat 2017 - 16:54 | #8

  Aydın :

  Hocam merhaba ben normalde Gaziantep te oturuyorum ancak aydında çalışıyorum şuan ve eski kimliğimi değiştirmek için gaziantepe gitmem gerekiyormu haziran sonunda biteceğini söylemişsiniz hazirandan sonra kimliğim geçersizmi olucak lütfen bilgi verin Gaziantepe gitmem gerekiyor mu

  Yenileme eğitimini istediğiniz ilden alabilirsiniz. Sadece kimlik başvurusu için ikamet kaydınızın bulunduğu ilden başvurmanız zorunlu. Bu arada kimlik süresi 31.12.2017′ye kadar uzatıldı. İyi günler.

 9. 28 Şubat 2017 - 16:55 | #9

  abdullah :

  hocamm nisann 30.Unda.Yenileme sınavına girecem yeni kimlikler haziranın 30 unda,veriliyomuş o zamana kadar alabilirmiyim.Kimligi yetişir mi Arkadaşlar bilgisi olan varsa cevap yazabilir mi.Iyi günler

  Kimlik değiştirme süresi 31.12.2017′ye kadar uzatıldı. Bu durumda kimlik için iki masraf yapmanıza gerek kalmadı. Yenileme sonrasında yeni kimliğinizi alırsınız. İyi günler.

 10. 28 Şubat 2017 - 16:56 | #10

  Erdoğan öztürk :

  Merhabalar elimde sakalli biyometrik acik renk kiyafetli fotografim var kullanabilirmiyim

  Ankara’da sakallı resimle kimlik onaylanıyor. Ancak bazı kurumlar sakallı resim istemediği için kartı değiştirmek zorunda kalanlar var, bilginiz olsun. İyi günler.

 11. 28 Şubat 2017 - 16:57 | #11

  taner :

  Hocam şimdi kimlik yenileme yaptım da taşınma yapacağım içn daha ev ayarlayamadım tanıdığımın adresini verirsem uygun olur mu yeni kimliğin elime ulaşması için

  Kimlik başvurusunda MERNİS’ten kayıtlı adresi vermeniz gerekir. Adres eşleşmezse olmaz. Dolayısıyla ikamet kaydınızı aldıracağınız yere göre başvurmanızda yarar var. İyi günler.

 12. 28 Şubat 2017 - 17:00 | #12

  mesut :

  Hocam iyi günler Silahlı kimlik kartımın süresi 07.06.2017 tarihinde doluyor.Yenileme için kursa kayıt oldum 30 Nisanda sınava girecem.Eğitim aşamasındayken Güvenlik soruşturmsı yapılırmı.Kartımın süresi dolmadan en erken ne yapabilirim cevabınızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler.

  Randevulu sistemin uygulanması ile önceden başvuru artık mümkün değil. 30.04.2017 yenileme sonuçları muhtemelen 18 Mayıs’ta açıklanır. Kursunuzdan sertifika alacağınız yaklaşık tarihi öğrenip randevuyu önceden alırsanız kimliğiniz süre dolmadan elinize geçer. İyi günler.

 13. 28 Şubat 2017 - 17:01 | #13

  ziyad :

  iyi günler şubeye gittiğiğmizde eski ögg kartını alıncakmı peki çalışıyorum nasıl olcak yaka kartı olmadan çalışabilirmiyim geçici kartmı vercekler .

  Eski kart alınır ancak yeni kimlik gelene kadar geçerli belge verilir. Yine de bulunduğunuz ilde farklı uygulama olup olmadığını kursunuzdan öğrenmeniz doğru olur. Çünkü işlemler illere göre değişiklik gösterebiliyor. İyi günler.

 14. 28 Şubat 2017 - 17:05 | #14

  kemal :

  ben daha once silahli aldim sertifikayi daha sonra kimlik karti cikartmadim su an silahsiz olarak yenileme yapcam bu 520 tl yi yatiracam mi.saygilarimla

  Kimlik kartı alacaksanız vergiyi yatırmanız gerekir. Silahlı-silahsız fark etmeksizin kimlik almak isteyen herkesin bu vergiyi bir kereye mahsus yatırması zorunlu. Ayrıca silahsıza uygun rapor da aynı şekilde bir kez alınmalıdır. İyi günler.

 15. 01 Mart 2017 - 11:46 | #15

  mesut :

  Hocam 30.04.2017 yenileme sonuçları 18 Mayısta açıklanır demişsiniz.Kursumdan sertifikamı alıp önceden randevumuda alırsam 07.06.2017 tarihli kartımın süresine kadar yani kalan 15-20 gün süre içerisinde güvenlik soruşturması yetişirmi.Yoksa sertifikam çıktıktan sonra evraklarımı Özel Güvenlik Şubeye teslim ettiğim tarihmi geçerlidir.Cevabınız için çok teşekkür ediyorum.

  O bir tahmindi ama artık geçerli değil. Referandum nedeniyle AÖF’ün sınav tarihi, özel güvenlik sınavı ile çakışınca bizim sınavlar bugün itibariyle 07.05.2017′ye alındı. Dolayısıyla bu zaruri durumdan dolayı işyerlerinin çalışanları mağdur etmeyecek şekilde hareket etmesi gerekir. İyi günler.

 16. 01 Mart 2017 - 11:46 | #16

  Yaşar :

  Merhaba ben güvenlik kartımi istanbuldan aldım kartımi yenisi ile değişecem şuanda ki ikamet adresim istanbul dışı kârtimin yenisi ni almak için İstanbul da baş vueabilirmiyim

  Kimlik başvurusunu sadece ikamet kaydınızın bulunduğu ilden yapabilirsiniz. İyi günler.

 17. 02 Mart 2017 - 15:58 | #17

  Aydın :

  @A.GÜLŞEN Hocam peki ikametgahımı aydına alsam o zaman başvurabilirmiyim

  Diğer yorumda da belirttiğim gibi ikamet kaydınız hangi ilde ise oradan başvuru yapabilirsiniz. Kaydı aldırırsanız Aydın’dan başvurunuz mümkün. İyi günler.

 18. 04 Mart 2017 - 10:06 | #18

  Hüseyin :

  İyi günler benim kimlik kartı suresi
  11.06.2017 bitiyor yenilemeye ne zaman baş vurmam gerek

  07 Mayıs 2017 sınavına girecek şekilde eğitim almanız gerekir. İyi günler.

 19. 14 Mart 2017 - 16:11 | #19

  Mahir talşık :

  Güvenlik yenilemesi 2016 ekiminde yaptım ve belgemı yeniledim dosyamı 2017 martta verdim çalıştığım için iş hakkım fes oldu dböyle bişey olabilirmi

  Yenileme zamanı gelen bir özel güvenliğin çalışmaya devam edebilmesi için kimlikte yazan süre dolmadan soruşturma dahil tüm işlemlerin tamamlanmış olması gerekir. Yenileme eğitimi almak yetmez, soruşturmaya başvuru zorunludur. Yeni kimliği zamanında almadıysanız işyeriniz kendi açısından haklı sayılır. İyi günler.

 20. 22 Mart 2017 - 13:03 | #20

  abdullah :

  hocam bugün yenileme atışında 25 te 18 vurdum gerçek atışlar gölbaşında yapılalacakmış bunun nedenini biliyomusunuz başka poligonlarda niye yapmıyolar ta gölbaşında yaptıracaklarmış yenileme atışlarını dogrulugu var mı bunun iyi günler…

  Ankara’dan girenlerin sınav atışları Gölbaşı Polis Akademisi açık atış alanında yapılıyor. Bu tercih kursların değil, sınavlardan sorunlu makam olan emniyetin takdiri ve bizler uymak zorundayız. İyi günler.

 21. 22 Mart 2017 - 13:23 | #21

  Salih YANIK :

  Yenilemede soruşturma aşamasında bize geçici bi belge verilecekmi belgemiz zamanında yetismezse İsden cikarilma durumumuz var bu durumla karşılaşmamak için ücretsiz izne ayrılsak bi problem olurmu

  Ankara’da başvuranlara kimlik adreslerine gelene kadar geçerli belge veriliyor. Bulunduğunuz ildeki uygulamayı kursunuza sormanız gerekir. Başvuru tarihi ile kimlik süresi bitimi arasındaki süreyi ücretsiz izin, rapor vb. şeklinde geçirebilirsiniz. İyi günler.

 22. 22 Mart 2017 - 13:24 | #22

  Nilgün :

  İyi günler.kimliğimin süresi bitince işten çıkarıldım.evrakları emniyete teslim ettiğimde kimliğin gelmesini beklemeden ise başlayabilir miyim. Teşekkürler

  Bulunduğunuz ilde başvuru yapanlara belge veriliyorsa mümkün, değilse kimliği beklemeniz gerekir. Belge durumunu kursunuza sormanız gerekir. İyi günler.

 23. 23 Mart 2017 - 15:03 | #23

  hayrettin :

  selamün aleyküm hayırlı günler benim kimligin bitmesine daha var yeni kimlik kartı alacam hangi evraklar lazım teşekkürler

  Kategoriler/Belge Örnekleri bölümünde kimlik değişimi için gerekenler yazıyor. Ancak illere göre farklılık olabildiği için eski kursunuza da danışmanızda yarar var. İyi günler.

 24. 30 Mart 2017 - 15:11 | #24

  zekai :

  2012 de yenileme yaptım kimlik verilmedi.20 01 2012 tarihli müracatınız alınmıştır:diye imzalı ANKARA EM ÖZEL GÜVENLİK ŞB MD LÜĞÜNDEN kağıt verdiler yeni kimlikler çıkana kadar diye o günden bugüne kadar kimliği göndermediler 2007 aldığım kimliği kullanıyorum evrakları hazırladım randevu alıp başvuru yapacağım sorun olurmu not:yenileme süresi 11 05 2017 de bitiyor.

  Yeni tip kimlik kartları o zaman yetişmediği için öyle söylendi, sonra eski kartların yenisi kabul edildi. Şimdi de çipli kartlar çıktı. Başvuruyu yenileme eğitimi alıp yaptınız umarım. Eğitim almadıysanız az zaman için başvurmayın, eğitimden sonra yapabilirsiniz. Yeni kimlik değişim süresi 31.12.2017′ye kadar uzatıldı. İyi günler.

 25. 31 Mart 2017 - 15:12 | #25

  Ömer :

  Merhaba benim ögg kimlik kartının yenilemesi için 7mayistaki sınav için kursa gittim sınav hacım yatırım.kamuda çalışıyorum denetleme yapılıyor benden seltifikasi aslını istiyorlar aslını kaybettim fotokopisini verdim kartı var ama ille aslidiyor ne yapmam lazım yardimci olursaniz çok sevinirim

  Sertifika aslını isteyen neresi anlayamadım. Çoğu ilde yakın zamana kadar sertifika aslı alınarak kart veriliyordu. Sizden isteyen birim (işyeri-kurs ?) bunu biliyor olması gerekir. Yine de aslı diye ısrar edilirse sertifikayı aldığınız kurstan bir dilekçe ile talep edebilirsiniz. İyi günler.

 26. 31 Mart 2017 - 16:33 | #26

  HAKAN :

  Merhaba @A.GÜLŞEN HOCAM 29 Ocak da olan sınavda yenileme işlemi yaptim ve yenileme evraklarını tamamladıkdan sonra teslımat Ankara /Aşti bölgesinde bulunan özel güvenlik birimine teslim etmemiz gerekiyormus randevuyu emnıyetten alıp evrakları orayamı teslım edıyoruz.Yani randevu saatimizde emniyet binasina degilde Ank./ Aşti bölgesinemi gidiyoruz? şimdiden ilginiz için tsk ederim

  Ankara’da özel güvenlik kimlik başvuruları AŞTİ içerisinde bulunan Öz.Güv.Ş.Md.lüğüne yapılır. Randevuyu sistem üzerinden alıp günü ve saatinde AŞTİ’deki yere evrakınızı bizzat teslim etmeniz gerekir. İyi günler. ANKARAY’la giderseniz AŞTİ içerisine girişteki kontrol noktasından itibaren levhalarla yön gösterilmiş, ayrıca güvenliklere de sorabilirsiniz. İyi günler.

 27. 01 Nisan 2017 - 08:43 | #27

  hidayet :

  2007 yılında kimlik aldım.ve çalısmaya basladım. 2011 yılında iştem ayrıldım ve kimliğimi biyere kaldırdım birdaha da bulamadım.gecenlerde Karakoldan , eski kimliğimi kaybettiğime dair bi yazı aldım. şuan istanbuldayım yenileme sınavına gırdım ve kimliği yeniden almaya hak kazandım. istenilen evraklar arasında eski kimlik aslı ve fotokopisi de yer alıyor . ne yapmalıyım. yardımcı olursanız sevinirim. hepinize iyi çalısmalar dilerim.

  İşlemler illere göre değişebildiği için esas olarak kursunuza sormanızda yarar var. Kayıp dilekçesi ve karakoldan aldığınız belge yeterli olabilir ama net bilgi kursunuzdan alacağınızdır. İyi günler.

 28. 05 Nisan 2017 - 13:29 | #28

  DURMUŞ :

  SLM BEN MAYISTA YENİLEME SINAVINA GİRECEGİM.SONRASINDA YENİ KİMLİK İÇİN RANDEVU ALMAM GEREKİRMİ YOKSA GEREKMEZMİ?

  Sertifikayı alacağınız tarihi hesaplayarak randevu almanız gerekir. İyi günler.

 29. 07 Nisan 2017 - 12:20 | #29

  Orhan :

  Selam ben 2013 yılında sınavı kazandım tüm evraklarımı hazırladım yalnız kimliğe çevirttirmedim o zaman ruhsat harcına 400 kusur lira yatırdım yalnız kimliğe simdi cevirttirecegim ruhsat harcı 500 küsür olmuş emniyete kimlik başvurusu yapmaya gitmeden önce aradaki bu farkı yatırmam gerekirmi,teşekkürler.

  İlk dekontun asıl suretinin elinizde olması gerekir. Vergi dairesine ilk dekontu da gösterip aradaki farkı yatırmak istediğinizi belirtin. Harçlarda müracaat edilen yıl esas alındığı için farkı yatırmanız zorunlu. İyi günler.

 30. 10 Nisan 2017 - 07:39 | #30

  Abdullah :

  Hocam güvenlik kimlik kartı yenilememiz için son tarih nedir yeni kimlikleri ne zamana kadar almaliyiz iyi calismalar.

  Yeni kimlikler için süre 31.12.2017′ye kadar uzatıldı. Bu tarihten önce yeni kartı almış olmanız gerekli. İyi günler.

 31. 12 Nisan 2017 - 09:36 | #31

  kadir :

  hocam slm aralık ayında polis teşkilatını güçlendirme harcı olarak 20 lira yatırdım ama emniyet randevusunu 18/04/2017 de zor bela alabiidim bu tutarda bi degişiklik varmı saygılar.

  Kimlik değiştirmede yatırılan 20 TL, aynen geçerli zam gelmedi. O dekontu kullanarak başvuru yapabilirsiniz. İyi günler.

 32. 13 Nisan 2017 - 09:59 | #32

  Mehmet 29 :

  Merhaba hocam ben o.g.g.kimligimi yeni cikan kimlikle değiştirdim.kimlik sürem 10.06.2017.de doluyor.yenileme sertifikası aldım.10.05.2017.rendevu aldım tekrar yeniden 20.tl yatırıp dekontu götürüp bana yeni kimlik mi verecekler
  Yoksa daha önce aldığım yeni çıkan kimlik üzerine mi yenileme yapacaklar bilgi verirsen sevinirim.saygilarimla

  Maalesef o 20 TL’yi yeniden yatırmanız gerekecek. Bu kadar yakın zamanda yenilemeniz varsa bekleyebilirdiniz aslında. Ancak yapacak bir şey yok. İyi günler.

 33. 19 Nisan 2017 - 13:32 | #33

  Ümriye :

  Hocam ekim ayında özel kimlik kartı doluyor yenileme için 2 hafta geç kaldım şimdi başvursam olur mu

  Geç kalmış sayılmazsınız, 30.07.2017 sınavına girecek şekilde eğitim alacak vaktiniz var. Artık sertifikaya girilen sınav tarihi yazıldığı için 07.05.2017 sınavına girseydiniz on ayınız yanacaktı. Temmuz sınavına girerseniz en geç Eylül ortasında kimliğiniz elinizde olur. Sertifikayı alır almaz müracaat etmeniz şartıyla tabii. İyi günler.

 34. 27 Nisan 2017 - 12:24 | #34

  gurbuz :

  Selam kocaeli de ikamet ediyorm.kimlik yenileme işlemleri için kocaeli randevu bulamadım.çevre illerden randevu alsam kimliğimi yenileme için bir sıkıntı olurmu.örneğin ikametkah

  Kimlik başvurusu sadece ikamet kaydının olduğu ilden yapılabilir. Başka ilden başvuru yapacaksanız önce ikamet kaydınızı aldırmanız gerekir. İyi günler.

 35. 27 Nisan 2017 - 15:18 | #35

  Mustafa ışık :

  Merhaba. İkamet ankara.Benim kimlik yenilemem 14 aralik. Sizce hangi ayda basvurmaliyim. 1 ekim 2017 tarihindeki sinava girersem 14 aralığa kadar yetişirmi. Şimdiden cevap için teşekkürler.sagolun iyi günler.

  Sertifika ve kimlik tarihi olarak gireceğiniz sınavın tarihi yazılacak. Bu durumda kalan süreyi yakmamak açısından en uygunu 01.10.2017 sınavına girmeniz olur. Yaklaşık bir ay sonra sertifikayı alırsınız, belgeler hazır olup hemen başvurursanız (randevu önceden alınmalı), süreniz dolmadan kimlik elinizde olur. İyi günler.

 36. 28 Nisan 2017 - 07:24 | #36

  samet :

  merhaba,hocam ben yenileme eğitimi aldım 2015 te 2019 kimlik bitiş tarihi,şimdi yeni nesil karta geçmem için neler gerekiyor ben adana da ikamet ediyorum .adana emniyetin sitesinde randevu kısmına girdiğimde şöyle bir madde yazmışlar .

  Not: TEMEL VE YENİLEME EĞİTİMİ ALMIŞ OLUP GÜVENLİK SORUŞTURMASI İÇİN MÜRACAAT EDECEKLER RANDEVU ALMADAN GELECEK evrakları teslim ettiğiniz gün randevu alınız (çünkü güvenlik araştırması 1 ayda tamamlanmaktadır) daha öncesinden randevu alınmayacak!

  burda ne anlatılmak istenmiş hocam teşekkürler.

  Kimlik değiştirme süresi 31.12.2017′ye kadar uzatıldı. Siz kimlik değiştirme için başvuracaksanız vaktiniz var. Arkadaşlarınızdan sormanız uygun olur. Benim anladığım şey sizin işinizi uzatabilir. İyi günler.

 37. 03 Mayıs 2017 - 07:58 | #37

  Abdullah :

  Merhaba hocam güvenlik yenileme kartı için ankara randevu numarası nedir bide bu evrakları verirken belli bi sırası var mı evrakların aştiye gittigimizde herhangi bi evrak yanlış konulsun geri gönderiyolarmıs bi açıklik getiritmisiniz bu konuya evraklar nasıl ayarlanmali…

  Abdullah Bey, Ankara’da nasıl bir kursa gittiniz de en basit bilgileri dahi alamıyorsunuz anlayamadım. Tam yedi kez bize yazmışsınız, bir kere kursunuzu arasınız yeterdi. Bazı kurslar servis de ayarladığı için sanırım kursa danışmanız her bakımdan uygun olacak. Başvuruda istenen belgeleri de sertifikayı alırken kursunuzdan alacağınız listeye göre hazırlamanız gerekir. Yan sütun Kategoriler/Belge Örneklerini inceleyebilirsiniz. Yine yan sütun en altta Ankara’nın randevu linki var, randevu telefonla alınmıyor. İyi günler.

 38. 03 Mayıs 2017 - 09:50 | #38

  suleyman :

  Hocam iyi gunler.silahli guvenlik belgemi yenilemek icin.ne kadar zaman kursa gitmek gerekiyor.yani kartimin yenilenmesi nekadar zaman alir.tsk

  Yenileme kursları, günlük programa göre değişse de genelde sekiz günden az olamaz. 23.06.2017′den önce bitecek şekilde eğitim alırsanız 30.07.2017 sınavına girebilirsiniz. Kimlik başvuru, istenen belgeler, onay süresi vb. bir çok detay illere göre değiştiği için kayıt olacağınız kurstan öğrenmeniz gerekir. İyi günler.

 39. 13 Mayıs 2017 - 11:20 | #39

  Abdullah :

  Hocam yeni kimlik kartları için bütün evraklar hazır sadece güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma fonu istiyolar galiba Ankaradayım ben güvenlik kimlik kartı yenileme için randevu hattı numarası var mı veya sistemde sorun oldugu için randevu alınmiyo iyi günler…

  Kategoriler/Belge Örnekleri bölümünde dilekçe ve istenen belgeleri görebilirsiniz. Süresi olanların yeni kimlik başvurusunda (Ankara’da) arşiv formu istenmiyor ama diğer belgelerin tam olması gerekir. Yan sütun Bağlantılar bölümünde Ankara randevu linki var. Telefonla randevu alınmıyor, randevusuz başvuru kabul edilmiyor. Her saat başı beş kişiye randevu veren sistem nedeniyle günün 24 saatinde, saat başlarında deneyiniz. İyi günler.

 40. 13 Mayıs 2017 - 14:24 | #40

  özkan :

  hocam özel guvenlik kimlik kartımı kaybettim calısmasuresıde bitmişti nasıl cıkartabilirim teskurederim

  Süresi biten kartı yeniden çıkartamazsınız. Yenileme eğitimi aldıktan sonra mümkün. Kayıp işlemleri de illere göre değişiyor sanırım. Ankara’da artık mutlaka karakol tutanağı isteniyor. Siz de ilinizdeki durumu yenileme eğitimi alacağınız kurstan öğrenip başvuru yapmalısınız. İyi günler.

 41. 18 Mayıs 2017 - 13:13 | #41

  Recep :

  Hocam Merhabalar benim kimlik sürem doldu yenileme sınavına girdim ama randevu sistemindeki sıradan dolayi sıra alamıyorum yenileme sertifikasıyla çalışmam mümkündür

  Kimlik süresi dolduktan sonra yenileme sertifikası ile çalışmak mümkün değildir. Halen çalışıyorsanız ve durum denetlemede ortaya çıkarsa işyerinize para cezası kesilebileceğinden aradaki süreyi ücretsiz izin vb. şekilde geçirmeniz uygun olur. Çalışmıyorsanız da sertifika ile iş başvurusu olmaz maalesef. İyi günler.

 42. 19 Mayıs 2017 - 08:39 | #42

  Asli Aktürk Oğur :

  Merhaba hocam ücreti yatiracagmz banka fark ediyormu acaba bi banka ismi yazilmamsta smdiden tesekkr ederim

  20 TL için söylüyorsanız Vakıfbank olduğu yazıyor aslında. İyi günler.

 43. 31 Mayıs 2017 - 15:37 | #43

  Ahmet :

  Hocam güvenlik randevu sistemi hep dolu gösteriyor bi türlü randevu alamıyorum ankaradayım hep böylemi olacak…ne yapabiliriz iyi günler

  Ankara’daki sistem her saat başı, beş kişiye randevu verecek şekilde çalışıyormuş. Buna göre saat başlarında hatta beş dakika öncesinden beş dakika sonrasına kadar denemenizi tavsiye ederim. Başka yapacak bir şey yok maalesef. İyi günler.

 44. 01 Haziran 2017 - 13:27 | #44

  Ahmet karahan :

  Özel güvenlik kimlik kartı yenilemede yakin akrabalarimizin(anne kardes vb)kisilerin ev adresleri gerekiyor mu acaba

  Anne babadan ayrı evde ikamet ediyorsanız onların adres hanesine sadece il adı yazmanız da yeterli olur. İyi günler.

 45. 02 Haziran 2017 - 08:34 | #45

  Ahmet :

  Hocam yeni kimlikleri almamız için son tarih nedir telefonla alınmıyo bilgisayar gerekli diyolar dogrumu çünkü ben bir buçuk saat randevu aradım saat 1 10 da falan açıldı ama gene dolu gösteriyodu sürekli yeniledim sayfayı ama alamadım nasıl olacak bilmiyorum iyi günler…

  Yeni kimlikler için tanınan süre 31.12.2017′de sona erecek. Randevu alma, özellikle büyükşehirlerde öyle bir gün uğraşma ile çözülecek gibi değil maalesef. Bulunduğunuz ilin randevu sisteminin nasıl çalıştığı da önemli. Örneğin Ankara’da her saat başı, beş kişiye randevu verecek şekilde sistem kurmuşlar. İyi günler.

 46. 05 Haziran 2017 - 16:00 | #46

  Süleyman :

  Merhaba ben Nisan ikinci haftası başvuru yaptım ancak kurs yetkilileri Haziran ilk haftası eksik evrakları getir ve yenileme için imza istediler kurs giriş çıkış için dün aradılar seni evraklar geri döndü acaba sınava kadar yetiştirsem sınav 30 Temmuz

  Kursla neler olmuş tam anlayamadım. En geç 15.06.2017′de başlamak kaydıyla silahlı-yenileme eğitimi alıp 30.07.1027 sınavına girmek mümkün. İyi günler.

 47. 05 Haziran 2017 - 16:02 | #47

  Osman Yurdakul :

  Hocam yenileme de sağlık kurulu raporu tekrar istenmeyen başlamış bilgilendirirseniz memnun olurum

  Ankara’da böyle bir şey yok, Öz.Güv.D.Bşk.lığının web sayfasında duyurular veya mevzuat bölümünde böyle bir şey yok. Kaynağı nedir bilemiyorum. İyi günler.

 48. 05 Haziran 2017 - 16:03 | #48

  Saban :

  Hocam ben nasıl sertika kaurtımı cıkartabilirim

  Sertifikayı aldığınız kursunuzdan ilinizde hangi belgeler isteniyor öğrenmeniz gerekir. Kimlik işlemleri illere göre değişir. Eğer henüz eğitim almadıysanız bulunduğunuz ildeki kurslardan birine kayıt olmanız gerekir. İyi günler.

 49. 08 Haziran 2017 - 09:05 | #49

  fikret :

  hocam meraba yenile evraklarında diplomanın aslını götürmek mecburimi fotokobi yetrli olurmu

  Ankara’da fotokopi kabul ediliyor ama diğer illeri bilemiyorum. Bu işlemler ve onay süreleri illere göre değiştiği için sanırım kursunuza sormanız uygun olur. İyi günler.

 50. 08 Haziran 2017 - 09:37 | #50

  D.doğan :

  Merhaba sayın hocam 15.10.2015de süresi dolan kimliğimi 10.01.2016da yeniledim yanlız yeni tip kimlik kartı verilmedi hali hazırda eski kimligimle calısmaktayım şimdi bu eski kimligi yeni lemem şartmı yoksa sertifika süresi bitene kadar kullanabilirmiyim

  Eski kimliklerin değişimi için 31.12.2017′ye kadar süre tanındı. Yenileme tarihiniz 2021 olduğuna göre o zamanı beklemeniz mümkün değil. Bu yıl sonuna kadar kimliğinizi değiştirmeniz gerekir. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorum Sayfaları: 1 2 » Sonraki Hepsini Göster