65.Temel-41.Yenileme Sınavı İle İlgili Açıklama

26 Temmuz 2016 tarihinde yayinlandi

 

Emn.Gn.Md.lüğünün 21/07/2016 gün ve Sayı : 47227715-45281-31996/106506 sayılı emri ile  

 

15/07/2016 tarihinde Ülke genelinde cebir ve şiddet kullanılarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın öngördüğü Anayasal düzeni ortadan kaldırmak, Devletin birlik ve bütünlüğünü yıkmak amacıyla girişilen darbe teşebbüsü nedeniyle çok sayıda vatandaşımız ve kolluk görevlilerimizin şehit olduğu/yaralandığı, bu sebeple 31/07/2016 tarihinde yapılacak 65.Temel-41.Yenileme sınavlarının ileri bir tarihe ertelenmesine, ayrıca ertelemeden dolayı kimlik süresi dolan özel güvenlik görevlilerinin kimlik sürelerinin ilk yapılacak sınav sonucunun açıklanma tarihine kadar geçerli sayılmasına Merkezi Sınav Komisyonunca karar verildiği bildirilmiştir. 

Ertelenen sınav tarihi belli olduktan sonra adayların kendi kurs merkezleri ile görüşmeleri gerekir. Kimlik süresi yakın zamanda dolan/dolacak olan özel güvenlik personelinin de yukarıda tarih sayısı verilen emri, iş yerlerine bildirmeleri tavsiye olunur. 

 

Bu arada yeri gelmişken kendi halinde, işiyle-gücüyle meşgul bir küçük işletme olsak da son günlerde hepimizi üzen, etkileyen olaylar karşısında tepkisiz kalamazdık. AG Ankara Özel Güvenlik Eğitim Merkezi olarak biz de;

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin demokratik temellerine ve vatandaşlarına karşı gerçekleştirilen her türlü saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Yaşanan olaylarda şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bu tür hazin olayların bir daha asla yaşanmaması dileğiyle, ülkemize ve milletimize geçmiş olsun diyoruz.

 

 

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 5908 kişi tarafından okundu.

Yorumlar kapalı.