Özel Güvenlik Sınav Ücretinin Yatırılacağı Hesap Numarası

28 Mayıs 2013 tarihinde yayinlandi

 

NOT : Sınav ücretinin yatırılacağı hesap numarası  OCAK 2019‘den itibaren değiştirilmiş olup yenisi aşağıda belirtilmiştir. 


 

SINAV ÜCRETİ İLE İLGİLİ BİLGİLER

 

1. Sınav ücretleri, aşağıda belirtildiği şekilde bankaya yatırılarak dekontlar, sınavdan en az bir ay önce kurs merkezine teslim edilmelidir.

2. Dekontlarda sınava girecek kişinin; adı – soyadı ve  T.C. Kimlik numarası  yazılı olmalıdır.

3. Sınav ücretini bizzat yatırmak zorunlu olmayıp bu işlem, yukarıdaki bilgileri vermek suretiyle başka biri tarafından da yapılabilir.

4.  Polis Akademisi Döner Sermaye İşl.Md.lüğü ile Halk Bankası Ankara/Gölbaşı Şubesi arasında yapılan protokol gereği “özel güvenlik temel ve yenileme eğitimi sınavlarına katılacak olan adayların yazılı ve uygulamalı sınav ücretleri ve itiraz ücretlerinden işlem başına BSMV dahil 4 TL ücret alınmaktadır.

Sistem EFT işlemi kabul etmediği için para yatırma işlemlerinin ;

a) Halk Bankası Şubelerinden

b) Halk Bankası ATM lerinden

c) Halk Bankası Mobil uygulamalarından yapılması gerekmektedir.

 

BANKA ADI VE HESAP NO : Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası ANKARA-GÖLBAŞI Şubesi’ndeki hesap numarası ve miktarlar aşağıda belirtilmiştir.

 

IBAN : TR – 32 0001 2009 3850 0044 0000 07   

 

 

Silahsız 55.00 TL Hesap Kodu : OZGUVSLHSZ

Silahlı 80.00 TL Hesap Kodu : OZGUVSLHLI

 

 

 

 

NOT :

1. Yukarıdaki sınav ücretleri TEMEL-YENİLEME tüm sınava girecekler için geçerlidir.

2.  Sınava ikinci kez girenlerin,  mermi vb. ücreti gibi giderler için kurslarıyla görüşmeleri gerekir.

3. Kurslar tarafından adaylardan toplanan dekont asıllarının, sınav bildiriminde özel güvenlik şubeye verilmesi zorunludur.  Adayların, kursa vermeden önce dekontun fotoğrafını çekmeleri veya bir fotokopisini, sınav yerleri belli olana kadar saklamaları tavsiye olunur. 

 

 

 

 

 

Bu yazı bugün : 3, toplamda : 76388 kişi tarafından okundu.

 1. 24 Ağustos 2015 - 13:33 | #1

  Erhan :

  Merhaba. Sadece silahlı sınavına girecek olanlar neden silahsız sorulari cevaplamadigi halde onun da harcını yatırmak zorunda? Madem öyleyse niye silahsız sinavina girecek olanlar silahlı harcıni yatırmıyorlar?

  Sınav ücretleri Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından belirlenmektedir. Bağlantılar bölümünden ulaşıp sorunuzu ilgili yere iletmeniz mümkün. İyi günler.

 2. bahadır
  13 Ekim 2015 - 18:43 | #2

  arkadaşlar dua edin siz 60 tl vermişsiniz biz burda 120 tl verdik bizim özel güvenlik kursu bizi soydu resmen

 3. 12 Aralık 2015 - 17:39 | #3

  Misafir :

  Kurslar sınav ücreti diyerek bendende 100 tl istedi bende kendim yatıracağım dekontumda il emniyet müdürlüğüne kendim de teslim edebiliyor muyum

  Dekontu emniyete teslim etmek olmaz. Çünkü kursunuzun vereceğini liste ile dekontların uyumlu olması gerekir. Kursunuzun sınav bildiriminde isminiz olmazsa sınava giremezsiniz. Gerçek miktar üzerinden sınav ücretini yatırıp dekontu kursunuza verin. Sizi bildirmezlerse şikayet edeceğinizi söylersiniz. Gerekirse dekontları iadeli taahhütlü veya kargo ile gönderirseniz elinizde zamanında teslim ettiğinize dair belge olur. Ayrıca bir önemli not daha sınav ücreti sadece yukarıda verilen IBAN numaralarına yatırılabilir. Bazı kurslar kendi hesaplarına fazla miktar yatırtıyor diye duyuyoruz çünkü bilginiz olsun. İyi günler.

 4. 16 Aralık 2015 - 17:33 | #4

  murat :

  silahlı özel güvenlik sınavına girdim fakat silahsız sertifika almaya hak kazandığım yazıyor sadece silah sorularından sınava gireceğim harç parası olarak ne kadar ücret ödemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  Silah yazılı ve atış sınavına girmeniz gerekir. Sadece silahtan girenlerden de 60 TL isteniyor maalesef. İyi günler.

 5. 27 Nisan 2016 - 12:31 | #5

  Murat D. :

  Iyi gunler ben silahli guvenlik sinavini kazandim butun islemleri yaptim ama benim onceki zamandan bir olayim oldugu icin dosyam kurula gitti ve ordan olumsuz sonuc cikti acaba harc parasini geri alabilmemiz icin nereye basvurup nereye dilekce vermem gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler ..

  Emniyete verdiğiniz vergi dekontunun asıl suretinin arkasına “işlem görmemiştir” diye yazdırıp imzalatmanız gerekir. Daha sonra o dekontla parayı yatırdığınız vergi dairesinden iade almanız mümkün. İyi günler.

 6. 07 Ekim 2016 - 17:50 | #6

  aydın :

  bendende 100 tl aldı.istanbul soğanlık zengin güvenlik

  Yukarıda belirtilen miktarların üzerinde sınav ücreti yatırmak zorunda değildiniz. Bankaya kendiniz yatırıp dekontu vermeniz yeterliydi. İyi günler.

 7. 15 Ocak 2019 - 14:33 | #7

  Tugce :

  Merhaba acaba bu sınav a girdiğimizde nerelerde çalışıyoruz ve hangi tarihlerde sınava girebiliyoruz

  Özel güvenlik eğitimi almak ve kimlik çıkarmak, ehliyet almak gibi düşünülebilir. İlinizdeki kurslardan birine kayıt olduğunuzda yapılacaklar konusunda kursunuz sizi yönlendirecektir. İyi günler.

 8. 29 Ocak 2019 - 07:13 | #8

  Hatice :

  Ben ikinci sınava girmek istiyorum ama para yatırmadım her aınavdan önce mi yatırıyoruz yoksa sadece ilk sınava yatırıp hepsinemi giriyoruz

  Sınavdan yaklaşık 4-5 hafta önce ücretin yatırılıp dekontun kursa teslim edilmiş olması gerekir. Sınav ücreti her sınav için ayrı ayrı yatırılır. Bu konularda kursunuz detaylı bilgi verecektir. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorumlar kapalı.