İlk sınavda başarısız oldum, kaç sınav hakkım var, kurs merkezine tekrar ücret ödemem gerekir mi?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

Aldığınız kurs sonunda girdiğiniz sınavdan başarısız olduğunuz takdirde, birbirini takip eden üç sınava daha girme hakkınız var. Dört sınav sonunda başarılı olamazsanız tekrar kurs görme şartı aranmaktadır. 


Başarısız olup tekrar girdiğiniz sınavlar için kurs merkezinize, sınav ücretinden başka bir ücret ödeme zorunluluğunuz yoktur. 

 

 

 

Bu yazı bugün : 54, toplamda : 90990 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Mayıs 2016 - 08:54 | #1

  seda :

  4 kez girdim kazanamadım tekrar eğitim için sağlık raporunu almam gerekli mi?

  Rapor geçerlilik süresi bir yıl. Süre dolmadıysa yeni rapor almanıza gerek yok. İyi günler.

 2. 13 Haziran 2018 - 13:03 | #2

  Ayşe soysal :

  4.sınava gir em sınava girdim de kaybediyorum sorular çok uzun soruya takılıyorum zaman bitiyor bu konuda bana fikir verebilir isiniz teşekkürler

  Aslında uzun soruların cevapları daha basittir. Ancak dikkatli okuyup soruda ne istendiğini anlamak gerekir. Sınav yerine erken gidin, kodlama işini önce yapmış olursunuz. Sınıfta etrafta olanlardan soyutlanıp tüm dikkati sorulara verin, soruyu anlayıp şıkları ona göre cevaplayın. Süreyi sonuna kadar kullanın, cevabını değiştireceğiniz şıkların işaretlerini optik formda iz kalmayacak şekilde temizce silin. Bu sınavı geçenler sizden daha zeki değil, olsa olsa daha dikkatlidir. 100 sorudan 60’ını bilmenin yeterli olduğu (silahsız bölüm), yanlışın doğruyu götürmediği bir sınav nihayetinde. Dikkat sayesinde 70’in üzerinde not almak zor değil inanın ve kendinize güvenin. İyi günler.

 3. 01 Ekim 2018 - 12:47 | #3

  adem :

  hocam silahsız güvenlik sınavına gireceğim. başarısız olduğum taktirde kaç defa girme hakkım var.

  Sayfanın başında gayet detaylı açıklandığı gibi bir kez eğitim alanların, birbirini takip eden dört sınava girme hakları vardır. İyi günler.

 4. 01 Aralık 2018 - 14:01 | #4

  erkan dağ :

  mrb birinci sınav basarısız silahsız ikinci sınav ne zaman ogrenebilirmiyım size zahmet

  02.12.2018 sınavı için ücret yatırıp dekontu kursa zamanında vermediyseniz bir hakkınız yanmış demektir. 2019 sınav takvimi henüz açıklanmadı. Aralık sonuna doğru kursunuzdan sorabilirsiniz. İyi günler.

 5. 17 Aralık 2018 - 08:03 | #5

  Murat oğuz :

  Hocam kolay gelsin bu 25 eğitim atışına katilmasam bir sorun çıkar mı? Ben başka şehirde olacam o tarihte ayarlama yapılamıyor mu? Saygılar

  Silahlı eğitim; silah teori ve uygulama bölümünden oluşur. Tamamına katılmak zorunludur. Atışa katılmazsanız sınava silahsız girersiniz. Bu nedenle konuyu kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 6. 17 Aralık 2018 - 08:06 | #6

  meral :

  merhaba yeğenim güvenlik kursuna gitti ilk sınavı gecemedi üzerınden bir müddet geçti bu durumda hakları kaybolmuş oluyor mu?

  Bir kez eğitim alan biri, eğitimini takip eden ilk sınavdan başlayan ve birbirini takip eden dört sınav hakkı elde eder. Aradaki sınava girmemesi halinde sınav hakkı devretmez, sistem onu kullanılmış sayar. Yeğeninizin dört sınav hakkı doldu ise yeniden eğitim almanız gerekir. İyi günler.

 7. 15 Ocak 2019 - 15:07 | #7

  evren :

  iyi günler 02 aralık 2018 silahlı yenileme sınavına girmek için bankaya ücreti yatırdım fakat kurs yanlış kayıt yapınca sınava giremedim 17 subat 2019 daki sınava girecem bankaya yatırdığım ucret gecerlimi yoksa yenıden ucret odeyecekmiyim

  Sınava girememe nedeniniz kursun sizi bildirmemesi ise o dekontu gelen zam farkını yatırarak kullanmanız mümkün olabilir. Ancak 17.02.2019 sınavı için son tarihin 17.01.2019 olduğunu dikkate alarak o dekontu kullanma durumunu sormak ve ilave miktarı yatırmak için bir an önce kursunuzla irtibat kurmanızda yarar var. İyi günler.

 8. evren
  18 Ocak 2019 - 08:10 | #8

  @A.GÜLŞEN
  verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim kurs sınav ücreti farkını yatırıp sınava girebileceğimi söyledi bi aksilik çıkmaz inşallah bekleyip görecem.

 9. 24 Ocak 2019 - 07:40 | #9

  Ebru :

  Merabalar ben 80.dönem özel güvenlik kursuna başladıktan sonra kursun 2.Gün gidemedim o gün de denetleyiceler gelmis ve silahlı sınava girecektim ama o gün olmadigim için silahsız sınava giricekmisim o gün silah dersi varmış sözde ama silahszlarda vardi ve bize ders programı vermemislerdi bu konuda yardımcı olursanz sevinirim

  80.Dönem eğitimleri çoktan sona erdi ve artık yapacak bir şey yok maalesef. Silahlı sertifika alabilmek için ne yapmanız gerektiğini kursunuzla görüşmeniz gerekir. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorumlar kapalı.