Özel güvenlik görevlisi olabilmek için eğitim şartı nedir ?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi
 1. 01 Şubat 2017 - 09:25 | #1

  Sevda :

  Selamlar ben açık lise okuyorum ortaokuldan mezunum 18 yasındayım silahsız güvenlik sınavına girebilirmiyim?

  19 yaşından gün almak şartıyla silahsız eğitim alabilirsiniz. İyi günler.

 2. 30 Ekim 2018 - 08:02 | #2

  Osman :

  Silahsız güvenlik sertifikasi alabilmem icin ne tür bi eğitimden geçmem gerekiyor. Birde ortalama toplam ne kadar para harcamam gerekiyor.

  Silahsız eğitim, 100 ders saatinden oluşur. Program, başlama-bitiş tarihleri kurslar tarafından belirlenir. Yan sütun Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili bilgi var. İyi günler.

 3. 31 Ekim 2018 - 12:00 | #3

  Ayaz :

  Merhaba ben özel güvenlik kartı almak istiyorum ama bu kartı almam için illa bir kursa kayıt olmam gerekiyor mu kursa kayıt olmadan sınava girebilir miyim sınava girip başarılı olursam neler yapmam gerekli Şimdiden Teşekkür Ederim…

  Özel güvenlik kartı alabilmek için bir kurs üzerinden eğitim alıp sınavlara girmeniz gerekir. Yapılacak işlemlerle ilgili tüm detaylar sitede mevcut, tekrar yazmak mümkün olmadığı için göz atmanızı tavsiye ederim. Özel güvenlik olma ve kimlik kartı alma süreci, ehliyet gibi düşünülebilir. Bulunduğunuz ildeki kursları araştırıp uygun bulduğunuza kayıt olmanızı tavsiye ederim. İşlemlerde illere göre değişiklik olabildiği için kursunuzun yönlendirmesine göre hareket etmenizde yarar var. Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili bilgi var. İyi günler.

 4. 08 Aralık 2018 - 14:10 | #4

  Burhan :

  Hocam ben 6cı sınıfı bitirdim bıraktım silahsiza gire biliyormuyum

  Silahsız için en az ortaokul veya 8 yıllık ilköğretim mezuniyeti ve 19 yaşından gün almak şart. Yarım kalan eğitimi dışarıdan 8 yıla tamamladığınız zaman silahsız eğitim görebilirsiniz. İlçe veya semtinizde bulunan halk eğitim merkezlerine başvurup dışarıdan okuma konusunda bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 5. 12 Aralık 2018 - 07:40 | #5

  Hüseyin VAROL :

  Slmlar KPSS de bulunan özel güvenliklere sertifika ile başvurabilirmiyim. Yoksa okulunu okumak mı gerekiyor. Şimdiden cevabınız için tşkler

  Özel güvenlik işine sertifika ile değil, özel güvenlik kimliği ile başvuru yapılabilir. Atanmayı istediğiniz kadroların açıklamasında özellikle MYO mezunu olma koşulu yoksa özel güvenlik kimliği yeterlidir. İyi günler.

 6. 27 Aralık 2018 - 09:16 | #6

  emr bey :

  muvazzaf asker olup özel güvenlik kursu görmek mümkünmüdür.

  Ders saatleri mesai saatleri dışında olmak kaydıyla elbette mümkün. Ancak özel güvenlik sertifikalarının beş yıl süresi olduğunu dikkate alarak ayrılmayı/emekli olmayı düşündüğünüz tarihe göre planlayarak kursa katılmanız mantıklı olabilir. İyi günler.

 7. 27 Aralık 2018 - 09:20 | #7

  Ebru :

  Orta okul mezunuyum silahsiz güvenlik sertifikasi alabilir miyim

  Ortaokul mezunu ve 19 yaşından gün alanlar, silahsız kurs görebilir. Bunun için ilinizdeki özel güvenlik kurslarını araştırıp birine kayıt olmanız yeterli. İyi günler.

 8. 27 Aralık 2018 - 09:22 | #8

  elif :

  merhablar ben 18 yaşındayım açık lise okmayi düşünüyorum silahli güvenlik sertifikası almak icin lise zorunlumu silahsiz ozel guvenliğe başvursam liseyi bitirdikten sonra silahli guvenlik sertifikasini alabilirmiyim iyi günler:)

  Silahlı için 22 yaşından gün almış, en az lise mezunu olmak gerekir. Silahsız için de 19 yaş, ortaokul mezunu olmak gerekir. Yaşınız uygun olduğunda silahsız alıp silahlı için yaş-mezuniyet şartı uyduğunda da sadece silah kursu görüp silahlıya geçebilirsiniz. İyi günler.

 9. 27 Aralık 2018 - 09:24 | #9

  Civan bilmez :

  Açık liseyi okuyorum eger5 bitirdigimde özel guvenlik olabilirmiyim
  sagilar

  Silahlı için 22 yaşından gün almış, en az lise mezunu olmak gerekir. Liseden mezun olduğunuzda yaş da uygunsa silahlı özel güvenlik olabilirsiniz. Silahsız için 19 yaş, ortaokul mezunu olmak yeterli. Şu an şartlarınız silahsız için uygunsa önce silahsız kart alıp diğer şartlar uygun olduğunda da sadece silah kursu görerek silahlıya da geçebilirsiniz. İyi günler.

 10. 29 Aralık 2018 - 09:47 | #10

  Duygu :

  Açık öğretim den lise okuyorum silahsız güvenlik görevlisi olmak istiyorum 18 yaşımı doldurdum
  Ortaokul bitirdim de yani 8 yıllık eğitim gördükten sonra ve 18 yaşıni doldurduktan sonra silahsız güvenlik görevlisi olma hakkım var.Fakat bizim zamanımizda lise mecbur kılındı yani 4+4+4 sistemine geçildi o yüzden ortaokul diplomasi vermediler .O yüzden size bir danışmak istedim sizce silahsız özel güvenlik olabilirmiyim?

  Ortaokul veya dengi okul mezunu olduğunuzu belgelemeniz yeterli. Açıköğretim bürosundan alacağınız ıslak imzalı öğrenci belgesini ortaokul diploması yerine kullanabilirsiniz. İleride yaş ve mezuniyet uygun olunca ve isterseniz sadece silah fark kursu görerek silahlıya geçmeniz de mümkün. İyi günler.

 11. 02 Ocak 2019 - 14:31 | #11

  Neslihan :

  Açık öğretim lisesi yeni bitirdim mezun yazıyor. Diploma lar 2 ayda geliyor silahlı güvenlik kartı almam için 2 ay beklemek istemiyorum ne yapmam lazım diploma yok

  Mezuniyet durumu sadece diploma ile belgelenmek zorunda değil. Açıköğretim bürosundan mezun olmaya hak kazandığınıza dair ıslak imzalı belge alıp diploma yerine kullanabilirsiniz. İyi günler.

 12. 05 Ocak 2019 - 07:51 | #12

  ilker :

  mrb ben açık öyretim orta okulu okuyorum nisan ayında sınavım var tek bir derstten sonra diplama alıcam şimdiden kursa yazılmak istesem olurmu nisan ayında diplomayı versem olurmu veya

  Özel güvenlik eğitimine kayıt olmak için diploma veya mezuniyet durumunu gösterir belge gerekir. Bu nedenle diplomaya hak kazandığınıza dair belgeyi alana kadar beklemenizde yarar var. Diplomalar geç çıktığı için açıköğretim bürosundan ıslak imzalı belge de alsanız işinizi görür. İyi günler.

 13. 22 Ocak 2019 - 15:17 | #13

  Yasin yıldirim :

  İlkokul mezunuyum yanliz ilkokul bitince ise basladim 4 yil ciraklik egitim merkezine gittim kalfalik belgesi aldim kalfalik belgesiyle silahsiz guvenlik sertifikasi alabilirmiyim.

  Kalfalık eğitiminin mezuniyet olarak hangisine denk geldiğini bilemiyorum. Silahsız için en az ortaokul veya dengi okul mezunu olmak gerekir. İliniz milli eğitim müdürlüğünden sorup öğrenebilirsiniz. Eğer ortaokula denk gelmiyorsa dışarıdan ortaokul okuma konusunu da sormanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1
Yorumlar kapalı.