Özel güvenlik görevlisi olabilmek için eğitim şartı nedir ?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahsız eğitim için en az ortaokul (veya 8 yıllık ilköğretim) mezunu, silahlı için en az lise mezunu olmak gerekir.

 

Bu yazı bugün : 7, toplamda : 98066 kişi tarafından okundu.

 1. 01 Şubat 2017 - 09:25 | #1

  Sevda :

  Selamlar ben açık lise okuyorum ortaokuldan mezunum 18 yasındayım silahsız güvenlik sınavına girebilirmiyim?

  19 yaşından gün almak şartıyla silahsız eğitim alabilirsiniz. İyi günler.

 2. 30 Ekim 2018 - 08:02 | #2

  Osman :

  Silahsız güvenlik sertifikasi alabilmem icin ne tür bi eğitimden geçmem gerekiyor. Birde ortalama toplam ne kadar para harcamam gerekiyor.

  Silahsız eğitim, 100 ders saatinden oluşur. Program, başlama-bitiş tarihleri kurslar tarafından belirlenir. Yan sütun Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili bilgi var. İyi günler.

 3. 31 Ekim 2018 - 12:00 | #3

  Ayaz :

  Merhaba ben özel güvenlik kartı almak istiyorum ama bu kartı almam için illa bir kursa kayıt olmam gerekiyor mu kursa kayıt olmadan sınava girebilir miyim sınava girip başarılı olursam neler yapmam gerekli Şimdiden Teşekkür Ederim…

  Özel güvenlik kartı alabilmek için bir kurs üzerinden eğitim alıp sınavlara girmeniz gerekir. Yapılacak işlemlerle ilgili tüm detaylar sitede mevcut, tekrar yazmak mümkün olmadığı için göz atmanızı tavsiye ederim. Özel güvenlik olma ve kimlik kartı alma süreci, ehliyet gibi düşünülebilir. Bulunduğunuz ildeki kursları araştırıp uygun bulduğunuza kayıt olmanızı tavsiye ederim. İşlemlerde illere göre değişiklik olabildiği için kursunuzun yönlendirmesine göre hareket etmenizde yarar var. Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde giderlerle ilgili bilgi var. İyi günler.

 4. 08 Aralık 2018 - 14:10 | #4

  Burhan :

  Hocam ben 6cı sınıfı bitirdim bıraktım silahsiza gire biliyormuyum

  Silahsız için en az ortaokul veya 8 yıllık ilköğretim mezuniyeti ve 19 yaşından gün almak şart. Yarım kalan eğitimi dışarıdan 8 yıla tamamladığınız zaman silahsız eğitim görebilirsiniz. İlçe veya semtinizde bulunan halk eğitim merkezlerine başvurup dışarıdan okuma konusunda bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 5. 12 Aralık 2018 - 07:40 | #5

  Hüseyin VAROL :

  Slmlar KPSS de bulunan özel güvenliklere sertifika ile başvurabilirmiyim. Yoksa okulunu okumak mı gerekiyor. Şimdiden cevabınız için tşkler

  Özel güvenlik işine sertifika ile değil, özel güvenlik kimliği ile başvuru yapılabilir. Atanmayı istediğiniz kadroların açıklamasında özellikle MYO mezunu olma koşulu yoksa özel güvenlik kimliği yeterlidir. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:55 | #1
Yorumlar kapalı.