Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli sağlık şartları nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

   

 

 SİLAHLI ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

  

 

SİLAHSIZ ADAYLARDA ARANAN SAĞLIK ŞARTLARI

 

a. Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak      

b. Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak
  
c. Göz : Körlük veya gece körlüğü olmamak
 
d. Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak
 
   

Bu yazı bugün : 27, toplamda : 229755 kişi tarafından okundu.

 1. 03 Ekim 2018 - 07:32 | #1

  Yasmina :

  Merhabalar epilepsi hastaları silahlı güvenlik görevlisi olabilir mi bunun için herhangi bir sınırlama var mıdır?

  Hastane kayıtlarında tedavi veya teşhise ilişkin kayıtlar görünebileceği için rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 17 Kasım 2018 - 15:29 | #2

  Mustafa Oğuz :

  Sağ işaret parmağımın birinci boğumdan yok silahlı veya sılahsız güvenlik olmama engel olabilirmi

  Silahsız raporlarında ortopedi onayı aranmadığı için 19 yaşından gün almış, en az ortaokul mezunu olmak şartıyla eğitim alabilirsiniz. Silahlıda tam teşekküllü hastane raporu istenir, eğer sağ elinizi kullanan biriyseniz raporu almanız sanırım mümkün olmaz. İyi günler.

 3. 22 Kasım 2018 - 07:48 | #3

  Sebahat :

  Merhaba benim küçük yaştan itibaren gözümde göz tembelliği var gözlük kullanıyorum ama ben silahlı eğitimi almak istiyorum. Gözlük kullandığım için ciddi sorun olacağını sanmıyorum. Acaba silahlı eğitimi alabilir miyim bana bu konu hakkında bilgi verir misiniz

  Bu konuda en net bilgiyi ilinizde özel güvenlik raporu veren tam teşekküllü bir devlet hastanesine danışarak alabilirsiniz. Sağlıkla ilgili sayfanın başında belirtilen dışında bilgi yok. Rapor ücretini yatırmadan önce danışırsanız, riske girmemiş olursunuz. İyi günler.

 4. 28 Kasım 2018 - 08:10 | #4

  Hasan koşar :

  @A.GÜLŞEN
  Hakem hastane derken o ne demek

  İlinizdeki hakem hastaneyi öğrenip oradan rapor almanız gerekebileceğini kastettim. Öncelikle özel güvenlik şubesine danışmanızı tekrar edeyim. İlk rapor ret havuzunda görünüyorsa hakem hastane raporu almanızın sonucu değiştirebilir mi bilemiyorum çünkü. İyi günler.

 5. 04 Aralık 2018 - 16:48 | #5

  Necati :

  Tip 1 şeker hastaları sillahsız güvenlik sertifikası alabilir mi?

  Diğer yorumlara verdiğim cevabı tekrarlamak zorundayım. Özel güvenlikte aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi, sayfanın başında yazan kadar. Detaylarla ilgili hususlarda karar yetkisi ilgili branş hekimlerine bırakılmış. Dolayısıyla net bilemiyorum. Hastalığınıza ilişkin kayıtlar hastane kayıtlarında görünebileceği için rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 6. 07 Aralık 2018 - 08:59 | #6

  Kara :

  El titremesi bide askerliğini yapmamiş silahlı için engel mi?

  Özel güvenlik olabilmek için askerlik yapma şartı yok. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde tüm bunların cevabı ve silahlı için aranan eğitim-yaş şartları var. Silahlı için istenen heyet raporunu alabilmeniz halinde el titremesi de sorun olmaz. İyi günler.

 7. 12 Aralık 2018 - 07:39 | #7

  Tahsin :

  Hocam her kurum aynı sağlık raporunumu istiyor

  İstenen sağlık raporunun detayları kanunla belirlendiği için silahlı ve silahsız uygun rapor alınması gerekir. Şartları belirleyen kurslar değil, kanundur. İyi günler.

 8. 12 Aralık 2018 - 15:25 | #8

  Oktay.gk :

  selam hocam silahlı güvenlik kursuna başvuru için başvuru yaptım sağlık raporunda sadece piskiyatri kaldı ondada ruh hastalıkları hastanesinden ilişkimiz olmadığına dair döküm istediler ama bir pürüze takıldım 2 yıl önce polisler uyuşturucu kullnadıgım şüpesiyle ruh hastalıkları hastanesine idrar ve kan tahliline götürüldüm ama idrar ve kan tahlilinde hiç bir yabancı yada uyarıcı maddeye rastlanmadığı için bırakıldım GBT me daha yansımadı ama baş hekim o 2 yıl önceki tahlil sonuclarını istedi bu durum bir sorun yaratırmı hocam ????

  Tahliller belirttiğiniz gibi temiz çıktı ise endişelenecek bir durum yok demektir. Hekimin bu şekilde ilişik kaydı olmadığına dair rapor istemesine neden olan durumun sebebini bilemiyorum. Kayıtlarda görmüş olabilir, daha önce benzer bir duymadım inanın. İyi günler.

 9. 13 Aralık 2018 - 12:41 | #9

  Faruk :

  Renk körlüğü olan alabiliyor mu ?

  Renk körlüğü, özel güvenlik olmaya engel değil. İyi günler.

 10. 14 Aralık 2018 - 12:52 | #10

  HÜLYA :

  Arkadaşım sedef hastası acaba bu özel güvenlik olması için bir sorun olur mu ?

  Arkadaşınız, hastalığı ile ilgili tedavi alıyorsa buna ilişkin kayıtlar rapor için başvurduğunuzda görünebilir. Bu nedenle silahlı veya silahsız hangisini düşünüyorsa ona uygun raporu alacağı yere, rapor ücretini yatırmadan önce danışmasında yarar var. İyi günler.

 11. 15 Aralık 2018 - 08:33 | #11

  Osman :

  Iyi geceler ben byy-pas oldum % 55 oranında engelli raporum var byy pass olanlara genelde 100 mg sınır ilacı veriyorlar ben silahsız sertifika alabilirmiyim.Çok teşekkürler

  Ameliyata ilişkin kayıtlar rapor için başvurduğunuzda görünebilir. Görünmese bile sağlığınızı tehlikeye atmamak açısından bu konuda sizin bilgi vermeniz gerekir. Silahsız için yetkili poliklinik raporu yeterli ama rapor ücretini yatırmadan önce ameliyatınızla ilgili bilgi verip danışmanızı tavsiye ederim. Rapor almanız mümkün olursa ayrıca engelli raporundan dolayı birtakım haklarınız varsa zarar görüp görmeyeceğini de ilinizdeki sosyal güvenlik kurumuna danışmanız gerekir. İyi günler.

 12. 17 Aralık 2018 - 07:58 | #12

  Yarenn :

  İyi günler. Ben silahlı güvenlik sertifikası almak istiyorum ve bunun için kan vermem gerekiyor mu ? Acil cevap verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  Başvuracağınız hastaneye göre değişebilir. İlinizden araştırmanız uygun olur. İyi günler.

 13. 17 Aralık 2018 - 08:00 | #13

  Mücahit :

  Selamun aleykum
  Böbrek hastasiyim özel guvenlik olabilirmiyim
  Eger olamazsam hayalim olan mesleği yapamayacgim

  Silahlı veya silahsız hangisini düşünüyorsanız Sıkça Sorulan Sorular bölümünde detaylı bilgi var. Silahlı için devlet hastanesinden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor istenir. Rahatsızlığınız için hastaneden tedavi alıyorsanız kayıtlarda muhtemelen görünür. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 14. 20 Aralık 2018 - 13:33 | #14

  Emre :

  İyi günler ben silahlı güvenlik kursuna başvurmuştum.geçmiste kullandığım bir ilaçtan dolayı heyete takıldım.heyete girdiğimde elimi iyice gerdirerek açmamı istediler o sırada heyecanla ve elimin gergin olmasına bağlı olarak parmaklarım titredi ama öyle zangır zangır değil hafif. Sonra başka birşey yaptirmadilar 10 gün sonra belli olacakmış sizce olumlu sonuçlanmış mıdır? Merak ediyorum.

  Sağlıkla ilgili konularda branş hekimleri dışında kim ne söylese boş, bir anlam ifade etmez. Başvuru yaptığınız yerdeki hekimin ve kurulun kararını bilmek mümkün değil. Hakkınızda hayırlısı diyelim. İyi günler.

 15. 22 Aralık 2018 - 11:49 | #15

  Serdar :

  İyi günler.
  Ben uzmanlıktan eğitim görüyorum şuan ve fes edicem özel güvenlik silahlı olmak istiyorum lise mezunuyum özel bir sebepten Dolayı bırakıyorum özel güvenlik için önümr engel olurmu yanıtınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

  Eğitimi kendi isteğinizle bırakıyorsanız (güvenlik soruşturması ile ilgili bir durum yoksa) özel güvenlik için sorun olmaz. 22 yaşından gün almış, en az lise mezunu olan ve isteyen her Türk vatandaşı özel güvenlik için başvuru yapabilir. İyi günler.

 16. 27 Aralık 2018 - 10:38 | #16

  Hüseyin :

  Merhaba sağlık raporumu heyetten aldım silahlı güvenlik olacağom telrardan benden kan alacaklarmı raporu alırkwn kan almadılat bütün bölümlere girdim heyetten geçtim tekrar kan testi faşan yapılacakmı

  Silahlıya uygun heyet raporu aldıysanız tekrar test yapılmaz sanırım. Sınav sonuçları nedeniyle cevap gecikti, kusura bakmayın. İyi günler.

 17. 27 Aralık 2018 - 10:41 | #17

  Betül :

  Merhaba, ben 2 yıl kadar hafif dozda psikolojik ilaç kullandım
  Silahlı güvenlik sertifikası alabilir miyim?

  Bu ilaçları hastane vb. resmi sistem üzerinden reçeteli aldıysanız muhtemelen görünür. Hekimlerin değişik kararları olabiliyor, bazıları kişilik testi uygulayıp sonucuna göre karar veriyor, bazıları doğrudan reddediyor. Kullanılan ilacın içeriği ile de ilgili olabilir, bilgim yok. Kişilik testine girerseniz soruları okuyup anlayıp kendinizle ilgili konularda doğru bilgi vermeniz gerekir. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 18. 27 Aralık 2018 - 10:46 | #18

  şahan :

  merhaba sağlık raporunda migren için kullanılan psikiyatri habı sebebiyle rapor alamadım itiraz edip tekrar tetkik yapsam yada nasıl bir yol izlersem rapor alabilirim son bir yılda kullanılan psikiyatri hanı olmaması mi gerekiyor alamaz miyim bu sene

  Sağlıkla ilgili konulardaki kayıtların sistemde saklanma süresini bilmiyorum. Migrenin sebebi psikolojik kaynaklı bulundu ise rahatlatıcı ilaçlar veriliyor, ben de çekiyorum aynı derdi. Eğer olumsuz raporu imza karşılığı teslim aldıysanız ret havuzunda görünür. İlinizdeki hakem hastaneyi öğrenip oradan rapor olumlu rapor almanız gerekebilir. Hem itiraz, hem de hakem hastane konusunu iliniz sağlık müdürlüğünden öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 19. 28 Aralık 2018 - 11:24 | #19

  Caner :


  Bende hiv pozitif I’m sorun olurmu

  Bu duruma ait hastane kaydı varsa rapor başvurusunda görünebilir. Silahlı için heyet raporu, silahsız için yetkili poliklinikten alınmış rapor istenir. Polikliniklerde bazı kayıtlar görünüyor ama tümü görünüyor mu bilemiyorum. Ayrıca bu durumun rapor almaya engel teşkil edip etmediği konusun da açık değil. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 20. 02 Ocak 2019 - 13:55 | #20

  Yusuf :

  Sol göz 3 derece sağ göz sorunsuz .
  Silahlı güvenlik için sorun teşkil eder mi ?

  Silahlı raporları tam teşekküllü devlet hastanesinden alınmak zorunda. Genelde +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları genelde sorun olmuyor. Ancak son karar ilgili branş hekiminde olduğu için rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızda yarar var. İyi günler.

 21. 02 Ocak 2019 - 13:58 | #21

  Cesur :

  Selamün aleyküm hocam ben silahsız güvenlik için başvurdum 18 yaşındayım 19 gün alcam alkolüm yok sigaram yok kötü alışkanlığım yok sağ kolumda dikiş izi üste bi altta motor kazasından dövme yaptırmayı düşünüyorum üstüne dikiş izi sorun olur mu başka sıkıntı yok şimdiden teşekkür ederim.

  Özel güvenlik olmayı düşünüyorsanız dövme yaptırmamanızda yarar var. Eskiden daha hoşgörülü olunuyordu ancak son zamanlarda dövme nedeniyle rapor alamayanlar var. Ayrıca genelde jilet-faça izini örtmek için yaptırılan dövmelerin altındakini de rapor verenler anlıyor ve olumsuz bakıyor. Trafik kazasından ötürü oluşan dikiş izini bile izahta zorlananlar oldu. Bu nedenle karar sizin, sıkıntı olmasın diyorsanız dövme konusunu ertelemenizde yarar var. İyi günler.

 22. 04 Ocak 2019 - 10:43 | #22

  nur çetin :

  merhabalar ben silahsız güvenlik olarak kimliğimi aldım.Şimdi silahlı’ya çevirmek istiyorum sag gözümde haif olarak görme kaybı var sizce devlet hastanesinden sağlık raporunu alabilirmiyim ? İlginiz için çok teşekkür ederim şimdiden

  Silahlı adayların rapor alması gereken tam teşekküllü devlet hastanelerinde genelde +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. Ancak karar yetkisi ilgili branş hekiminde olduğu için biraz daha yükseğine olumlu görüş bildirenler olduğu gibi bu derecelerin altında kalan görme bozukluğuna olumsuz karar verenler olabiliyor. Dolayısıyla net bilgi verilebilecek bir durum değil. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı, cevap olumlu ise işlem başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 23. 05 Ocak 2019 - 08:06 | #23

  melehat :

  silahsiz da ortapedi doktoruna görünmemiz gerekmiyor degilmi? bana kurstaki adamlar ortapedi onayi da oluyor dediler

  Silahsızda ortopedi onayı istenmediği gibi temel bir bilgiden yoksun çalışanların olduğu kursa diyecek bir şey yok. İlinizde rapor vermeye yetkili poliklinikten rapor alabilirsiniz. İyi günler.

 24. 07 Ocak 2019 - 15:19 | #24

  Melehat :

  silahsiz
  icin hangi doktorlara gorunmem

  Sayfanın başında silahsız bölümde belirtilen branşlardan hekimlerin onayı gerekir. Ancak önce ilinizde rapor vermeye yetkili poliklinikleri öğrenmenizde yarar var. Raporun bir formatı var, kişiler onay istedikleri bölümleri kendi seçmiyor. İyi günler.

 25. 08 Ocak 2019 - 07:53 | #25

  onur :

  merhaba benim sol kol parmaklarıma hareket kısıtlılığı var özel silahsız güvenlik olabilirmiyim

  Silahsızda ortopedi onayı istenmediği için en az ortaokul mezunu ve 19 yaşından gün almış olmak kaydıyla silahsız rapor ve eğitim alabilirsiniz. İyi günler.

 26. 11 Ocak 2019 - 16:08 | #26

  Muhammet. Yavuz :

  Bugun Silahli ozel Guvenlik icin heyet raporu alacaktim vakat 8 tane doktor gezdikten sonra heyetler toplandi sonuc ozel guvenlik olamazmisim donuk zekaya sahipmisim psiyatriden olumsuz cevap aldim kesin o doktor birakti beni saygimi bozmayacam sabirli olacam bir kac sorusuna cevap veremedim ister istemez sacma sorulardi cunku bir el iki elden dustundur lafi gibi seyler sordu bu kadar sacma seyler olamaz neyse diyecegim guvenlik olamayacam:( tekrardan heyet e basvuru yapsam acaba olurmu sistemde heyet e girdigim belli olurmu bir yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkur ederim olumlu veya olumsuz herturlu yorumlarinizi beklerim arkadaslar sonucta bu işin yolculariyiz

  Hakkınızda tanzim edilen olumsuz kararlı raporu imza karşılığı teslim aldıysanız emniyetin ret havuzunda görünür. Ancak rapora itiraz edecekseniz önce ilinizdeki hakem hastaneyi öğrenmenizi tavsiye ederim. Bu raporu veren hakem hastane ise il sağlık müdürlüğüne danışmanız uygun olur. Sanırım hakem hastaneler arasında da bir hiyerarşi var. Sonuç olarak hakem hastane niteliği olan bir hastaneden olumlu rapor alabilmeniz gerekir. Psikiyatri hekimleri karşısındakinin öfke kontrolü problemi olup olmadığını tespit için bu tür yöntemler kullanabiliyor. Silahlı rapor almak istediğinize göre en az lise mezunu olmalısınız. Konu hakkında fazla bilgim yok ama donuk zekalı birinin lise diplomasını alamaz sanırım. İl sağlık müdürlüğü ne yapmanız gerektiği ve hakem hastane konusunda yardımcı olur dilerim. İyi günler.

 27. 14 Ocak 2019 - 08:01 | #27

  Yunus bayram :

  Merhaba silahli güvenlik olmak istiyorım omuzumda faça ve dövmelerim var uzun kollu giyince gözükmüyor sağ ve sol gözüm 1.5 derecede uzağı görmüyor hiç bir psikytri sorunum yok sağlık şartlarından geçe bilir miyim

  Belirttiğiniz izler muayene sırasında ilgili hekim tarafından görülürse sorun olabilir. Hekimin takdirine göre doğrudan olumsuz kanaat veya kişilik testi uygulayıp sonucuna göre hareket etme durumları olabilir. İlinizdeki kurslara danışıp heyet raporu alınabilecek hastaneleri öğrenmeniz uygun olur. Örneğin hakem hastane, üniversite veya araştırma hastaneleri daha titiz olabilir. Kişilik testine girerseniz soruların tamamını sabırla okuyup kendinizle ilgili doğru bilgi vermeniz uygun olur. Genelde adaylar sıkılıp okumadan cevapladığı için bir daha özel güvenlik olma yollarını tümden kapatan sonuçla karşılaşabiliyorlar. +3,-3 aralığı görme bozuklukları genelde sorun olmuyor. İyi günler.

 28. 15 Ocak 2019 - 14:57 | #28

  Selcan :

  Merhaba ben silahsız özel güvenlik için
  sağlık raporu aldım ama KBB kaldım heyette bir sorun çıkar mı ?

  KBB’de sorun çıktı ise raporu nasıl aldınız anlayamadım. KBB’de aranan şartlar silahlı-silahsız fark etmeksizin aynı. Silahsız için yetkili poliklinikten rapor almak yeterli, heyet silahlı rapor alınan devlet hastanelerinde söz konusu. Sanırım kayıt olduğunuz veya olacağınız kursla görüşmeniz daha doğru olur. İyi günler.

 29. 15 Ocak 2019 - 14:59 | #29

  Hakan :

  Merhaba. Özel güvenlik için hastaneden alınan raporlar bize verildikten sonra başka bir kuruma hastane tarafından gönderiliyormu. Bize verilen rapor asılmı yoksa ön rapormu.

  Özel güvenlikte heyet raporunun aslı adaya verilir. Başka yere gönderilir mi bilemiyorum ama normal şartlarda arşivleniyor olması ve Sağlık Bakanlığının kayıtlarına girmesi gerekir sanırım. İyi günler.

 30. 16 Ocak 2019 - 14:52 | #30

  Meryem öztürk :

  Merhaba benim abim 3 yıl hapis yattı bu benim güvenlik olmama engelmi

  Abinizin hapis yatmasına sebep olan suç terör örgütü bağlantısı değilse sorun olmaz. Ailenin durumu sadece terör örgütü mensubu olmak dolayısıyla etkiliyor, diğer suçlarda kişinin kendi sicili önemli. İyi günler.

 31. 16 Ocak 2019 - 14:54 | #31

  tolga yalçın :

  iyi aksamlar trafik kazası sonucu dalağım ameliyatla alındı fakat şuan benim için sorun oluşturmuyor. rapor alırken sorun cıkar mi ?

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlıkla ilgili koşullara ilişkin tek bilgi, sayfanın başındaki kadar. Detaylar konusunda yetki ilgili branş hekimlerinde. Dalak olmaması nedeniyle sağlıktan elenen duymadım. Ancak riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Silahlı raporu veren hastanelerde eski kayıtlar görünebilir. Silahlı-silahsız yaş-eğitim koşulları hakkında Sıkça Sorulan Sorular bölümünde detaylı bilgi var. İyi günler.

 32. 18 Ocak 2019 - 07:41 | #32

  Ferdi :

  Sag gozum 1 metreden fazla gormuyo sol gozde miyop ve astigmat var bacagimin biri 2.5 cm kisa bunlardan bi sıkınti olurmu askerlikrende muafim askerlik gerekiyomu

  Özel güvenlik olabilmek için askerlik yapma şartı yok. Silahsız adaylardan istenen raporda ortopedi onayı da aranmıyor. Ancak görme konusu sıkıntı yaratabilir. Görme ile ilgili aranan şartlar silahlı-silahsız fark etmiyor. İlinizde rapor vermeye yetkili polikliniklerden birine silahsız rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 33. 18 Ocak 2019 - 15:38 | #33

  Mucizem :

  Iyi günler kolumda jilet izleri var güvenlik görevlisi olabilir miyim

  Silahlı-silahsız için aranan şartlarla ilgili bilgi Sıkça Sorulan Sorular bölümünde var. Hangisini istiyorsanız ona uygun rapor alabildiğiniz takdirde olabilirsiniz. Ancak psikiyatride genelde sorun çıktığından bilginiz olsun. Rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 34. 21 Ocak 2019 - 11:05 | #34

  Yunus YİĞİT :

  İyi günler. Her iki kulağımda işitme kaybı var, sağ kulağım %54,sol kulağım %60 , sınava girmem için engel midir?

  Özel güvenlikte aranan sağlık şartları ile ilgili bilgi sayfanın başında var. İşitme kaybı için oran verilmemiş (sağlık kurumlarında vardır) ama rapor alabilenler eğitim de alabilir ve sınava girebilirler. İyi günler.

 35. 21 Ocak 2019 - 11:06 | #35

  Burcu :

  Bacagımda çok hafif bir topallama var acaba silahsız güvenlik olmama engel olurmu

  Silahsız adayların alması gereken sağlık raporunda ortopedi onayı aranmadığı için sorun olmaz. İlinizde özel güvenlik raporu vermeye yetkili poliklinikten alabilirsiniz. Hastanede verir ama silahlı ile aynı parayı aldığı için poliklinik daha uygun olabilir. İyi günler.

 36. 22 Ocak 2019 - 16:06 | #36

  adem :

  Hipertansiyon ve glokom yani göz tansiyonu var gözlük kullanıyorum silahlı için alabilir miyim sağlık raporu

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartlarına ilişkin tüm bilgi, sayfanın başında yazdığı kadar. Detayları ilgili sağlık kuruluşlarının yetkisine bırakılmış. Silahlı için istenen heyet raporunu veren hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 37. 23 Ocak 2019 - 07:21 | #37

  Polat Doruk :

  Her iki gözde 1.5 miyop ve astigmat var ayrıca renk körüyüm silahlı kimlik alabilirmiyim?

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu istenir. Genelde +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. Renk körlüğü silahlı-silahsız her ikisi için de engel değil. İyi günler.

 38. 23 Ocak 2019 - 16:39 | #38

  canerbağcı :

  silahlı sertifika alacam silahlı eğitimde ne tür silah kullanılıyor yardımcı olabilir misiniz?

  Eğitim alacağınız kursun sahip olduğu silaha göre değişir. Genelde 9 mm. tabanca tercih ediliyor. İyi günler.

 39. 24 Ocak 2019 - 13:59 | #39

  Atilla :

  Kolay gelsin bende orta derece pes planus var 12 derece bundan dolayı silahlı güvenlikte sorun olurmu ileri derece değil cünkü .

  Belirttiğiniz duruma ilişkin hastanede daha önce hakkınızda bir işlem yapıldı ise silahlı rapor müracaatında muhtemelen buna dair kayıt görünür. Dolayısıyla riske girmemek açısından rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Hastanenin/ilgili hekimin tutumuna göre de değişebilir çünkü. Silahsızda ortopedi onayı aranmıyor, bilginiz olsun. İyi günler.

 40. 25 Ocak 2019 - 08:44 | #40

  Ahmet :

  Merhaba, Bugün silahlı güvenlik belgesi için Minnesote kişilik testi sonucunda psikyatri sonucun olumsuz ve bu senin kişiliğin dedi. İptal edebileceğini ya da haftaya tekrar gidebileceğimi belirtti.İşsiz oldugum için olumsuz maddeleri daha çok işaretledim bir sorunum yok, işaretledikten sonra pişman da oldum. Şimdi psikiyatri olumsuz olduğu için haftaya gitmesem mi, zaten bugün bilgisayara olumsuz sonuç girdiği için başka hastahaneye gittiğimde kayıtta gözükür mü sağlık raporu alabilir miyim, yoksa haftaya gideyim mi, gittiğimde olumsuz olursa da başka yerden yine rapor alabilir miyim?

  Kişilik testinin tüm sorularını sabırla okuyup doğru bilgiler vermek önemli. Test olumsuz sonuçlandığında başka hastanede de sıkıntı olur büyük ihtimal. Ancak kayıtlara geçme durumunu bilemiyorum. Testi yapan hekimle konuşmayı denemenizi, olumsuz olursa ne yapılabileceğini o hastaneden öğrenmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 41. 28 Ocak 2019 - 07:58 | #41

  ÜMMÜHAN TÜRK :

  Merabalar ben ayarlı uzak gözlük kullanıyorum bu sorun olurmu

  Genelde +3,-3 aralığındaki görme bozuklukları sorun olmuyor. Silahlı-silahsız için aranan şartlar hakkında Sıkça Sorulan Sorular bölümünde detaylı bilgi var. Hangisini düşünüyorsanız ona uygun raporu veren sağlık kurumuna rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorumlar kapalı.