Özel güvenlik kursuna kayıt için gerekli belgeler nelerdir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi
 1. 12 Şubat 2016 - 10:45 | #1

  ibrahim :

  @aslı
  Aslı hanım..ehliyet alınca,ehliyet aldığınız kurs size şöförlük işi veriyormu..:-)

  🙂

 2. 04 Nisan 2016 - 15:16 | #2

  CEMİL :

  Merhaba HOCAM, benim iki sorum olacaktı, Ben çift vatandaşım okulu yurt dışında okudum,Ben 2003 ten beri Turkiye ye kesin dönuş yaptım Guvenlik sertifikası almak istiyorum bunun için ne yapmam gerekir, nasıl evraklar düzenlemem gereki? ve Guvenlik okumanın yaş sınırı varmı varsa kaçla kaç yaş arasıdır.Şimdiden çok teşekkur erderim ve iyi günler dilerim SAYĞILAR.

  Diplomanızı yeminli tercümandan Türkçe’ye çevirtip bulunduğunuz il milli eğitim müdürlüğünden denklik onayı almanız gerekir. Lise dengi ise 22 yaşından gün almak şartıyla silahlı, ortaokul dengi ise 19 yaşından gün almak kaydıyla silahsız kurs görebilirsiniz. İstenen belgeler sayfanın başında var. Ancak illere-kurslara göre değiştiği için kayıt olacağınız yerden araştırmanız doğru olur. İyi günler.

 3. poyraz
  14 Nisan 2017 - 22:07 | #3

  evet haklısınız çok sağolun herşey için iyi günler kolay gelsin 🙂

 4. 28 Kasım 2018 - 17:21 | #4

  Erman :

  Resimler sakalli olabilirmi

  Ankara’da olabiliyor bildiğim kadarıyla. Ancak kimliğe silahsız olmasında yarar var. Kimliği aldığı halde çalıştığı kurum sakallı resim istemediği için sonradan kimlik değiştirmek zorunda kalanlar oldu çünkü. Bu nedenle ilinizdeki durum için kayıt olduğunuz veya olacağınız kursa danışmanız gerekir. İyi günler.

 5. 07 Ocak 2019 - 09:34 | #5

  Çelik :

  Hocam 6.5 numara gözlük kullanıyorum.resmi kurumda kardolun gğvenlik görevlisiyim.silahlı silahsız farketmez göz numaralarının önemi varmı sınır varmı bana ögg olamaz die rapor verirler mi

  Özel güvenliklerde aranan sağlık şartlarında göz konusu silahlı-silahsız farkı yok. Genelde +3,-3 aralığında kalan görme bozuklukları sorun olmayabiliyor. Burada hekimin takdiri de önemli elbette. Kadrolu olarak çalışıyorsanız sağlık raporuna niçin gerek duyuldu bilemiyorum ama belirttiğiniz dereceler bu aralığın üstünde olduğu için sıkıntı çıkabilir. Rapor alacağınız hastanenin ilgili branş hekimine danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 1. 16 Şubat 2009 - 20:51 | #1
Yorumlar kapalı.