Özel güvenlik olabilmek için askerlik yapma şartı var mıdır?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi
 1. 26 Nisan 2016 - 16:27 | #1

  Arif :

  Ben silahsiz sertifika almak istiyorum asker kaçagiyim bir sorun olurmu

  Özel güvenlik olabilmek için eğitim almanız gerekir. Bu eğitimi alacağınız kurs, sizinle ilgili bilgileri emniyete bildirir. Ayrıca sınavda başarılı olduğunuz takdirde başvuruyu da emniyete yaparak kimlik almanız gerekecek. Orada soruşturma yapıldığı için muhtemelen durumunuz görünür. İyi günler.

 2. 24 Kasım 2018 - 07:36 | #2

  Can :

  Görünürse sıkıntı olur mu benim zaten piskolojik bi durumum yoktu komutanlar düzeni bozuyorum Emire itaatsizten bana psikolojiden rapor aldırdılar beni gönderdiler diilse herhangi bi sıkıntım Yok

  Kayıt görünürse hekim bunu dikkate alıp sizinle yaptığı görüşmeye veya kişilik testi uygulayıp sonucuna göre karar verebilir. İyi günler.

 3. 29 Kasım 2018 - 08:09 | #3

  Ramazan :

  Merhaba . Ben daha önce silahlı güvenlik sertifikası için rapor almak istedim ama sol gözümde göz tembelliği olduğundan dolayı alamadım.
  Şimdi ise silahlı güvenlik sertifikası almak istiyorum acaba silahsız güv2nlik sertifikası için göz tembelliği engel teşkil eder mi . Teşekkürler

  İlk başvuruda olumsuz çıkan raporu imza karşılığı aldıysanız bu durum ret havuzunda görünür. Ayrıca göz konusunda aranan şartlar silahlı-silahsız için aynıdır. İliniz özel güvenlik şubesine gidip ilk raporun görünme durumunu sorabilirsiniz sanırım. İyi günler.

 4. 01 Aralık 2018 - 08:47 | #4

  Gökhan :

  Merhaba ben askerlikten muaf oldum abi çürük raporu verdiler bu silahlı güvenlik seltifikası almamı veya iş bulamamı engellermi

  Askerlikten muaf olmanıza neden olan sağlık durumu, özel güvenlik sağlık şartlarında aranan hususlardan biri ise özel güvenlik için istenen raporu almanıza engel olur. Sıkça Sorulan Sorular veya Kategoriler bölümünden özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartlarını görebilirsiniz. Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor istenir. Silahsız adaylarda ortopedi onayı aranmadığı için sağlık problemi ortopedi kaynaklı ise silahsız eğitim almanız mümkün olabilir. İyi günler.

 5. 22 Ocak 2019 - 07:44 | #5

  TAŞKIN TESKİ :

  Merhaba 2012 de geçirdiğim bir ameliyat ile askerlikten muaf oldum fakat herhangi bir sağlık sorunum yok sadece o yıl askerlik yapamaz durumdaydım elverişsiz diye rapor aldım güvenlik sertifikası alabilirmiyim.

  Askerliğe elverişsizdir raporu almanıza neden olan durum, özel güvenlik sağlık şartlarında engel olarak sayılmıyorsa mümkün görünüyor. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde sağlık şartları, silahlı-silahsız için aranan eğitim-yaş konuları ile ilgili bilgi var. Hangisini düşünüyorsanız (silahlı için tam teşekküllü heyet, silahsız için poliklinik) ona uygun raporu veren sağlık kurumunda rapor ücretini yatırmadan önce danışmanızı tavsiye ederim. Özel güvenlik olmak için askerlik yapma şartı yok. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:53 | #1
Yorumlar kapalı.