Özel Güvenlik Sağlık Şartları (Silahlı)

15 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

 

Bu yazı bugün : 2, toplamda : 76055 kişi tarafından okundu.

 1. 12 Kasım 2015 - 17:06 | #1

  emre demir :

  Kollarimda omuz bolgesinde kesik izleri var bu sorun olurmu silahli guvenlik olmak ocon

  Sağlık raporu almanız kaydıyla sorun olmaz. Genelde kişilik testi yapılıyor, olumlu sonuçlanırsa rapor veriliyor. Rapor alacağınız hastanenin ilgili bölümüne danışıp olumlu cevap aldıktan sonra ücretini yatırmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 2. 28 Aralık 2015 - 09:35 | #2

  ali :

  Ritim atisi anormal yazmasi silahli kimlik almaya engelmi

  Sağlık şartları ile ilgili tüm detaylar yukarıda verilenler, bizim de harici bir bilgimiz yok. Belirttiğiniz durumla ilgili karar, silahlılardan istenen raporun alınacağı tam teşekküllü devlet hastanesinde verilir. Bulunduğunuz ildeki kurslara rapor alınabilecek hastaneleri danışabilirsiniz. İyi günler.

 3. 02 Ocak 2016 - 18:06 | #3

  Emre Topuz :

  Hocam apandist ameliyatı silahlı güvenliğe sıkıntı olurmu

  Hayır, olmaz. İyi günler.

 4. 15 Şubat 2016 - 18:28 | #4

  Emrah :

  Elverissiz raporu alan silahli guvenlik olurmu

  Elverişsiz raporu alanların silahlı olabilmesi için o ildeki hakem hasteneden olumlu rapor almaları gerekir. İyi günler.

 5. 23 Mart 2016 - 09:28 | #5

  yalçın :

  tıp 1 dıyabet hastasıyım sılahlı guvenlık belgesı alabılırmıyım acaba?

  Özel güvenlik sağlık şartlarında diyabetle ilgili bir detay yok. Bulunduğunuz şehirdeki kurslardan birine, ilinizde rapor veren hastaneleri sorup öğrenebilirsiniz. Hastaneye rapor ücretini yatırmadan önce ilgili poliklinikle görüşüp olumlu cevap alırsanız işlemi başlatmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 6. 07 Nisan 2016 - 08:51 | #6

  Kader :

  Hocam silahlı güvenlik için kan tahlilde hamile çıkarsa sorun olurmu acaba

  Hamilelik silahlı rapora engel olmaz. Ancak gerek eğitim atışında, gerekse sınav atışında bebeğin zarar görme ihtimaline karşı, atış yapabilmeniz için sizden doktor raporu istenebilir, bilginiz olsun. İyi günler.

 7. 27 Nisan 2016 - 15:30 | #7

  Sıtkı Can :

  Hocam ben eskerlige elverissiz raporu aldım . Yuksek biryerden düşmüştüm ve kafatasım çatlamıştı başında ameliyat izi var . Fakat sacım hafif uzun oldugunda kapanıyor ve belli olmuyor . Bu ameliyat silahlı eğitim gormeme engel olurmu . Lise mezunuyum 23 yaşindayim .

  Silahlı için tam teşekküllü devlet hastanesinden, silahsız için yetkili poliklinikten rapor istenir. Tercihinize göre silahlı-silahsız uygun olan sağlık teşkiline başvurmanızı, rapor ücreti yatırmadan ilgili bölümle görüşmenizi, olumlu cevap almanız halinde raporu almanızı tavsiye ederim. Anlattığınız kadarıyla sorun olmayacakmış gibi görünüyor. Karar sağlık teşkillerinde verileceği için bulunduğunuz ildeki özel güvenlik kurslarına danışarak rapor veren hastane-poliklinikleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 8. 19 Aralık 2016 - 10:31 | #8

  Simge :

  Benim pilatinim var bir soru. Olurmu

  Silahsız adaylardan istenen raporda ortopedi onayı yok (platin ortopedik bir durumdan ise). Bulunduğunuz ildeki kurslardan rapor vermeye yetkili klinikleri öğrenebilirsiniz. İyi günler.

 9. 12 Ocak 2017 - 11:30 | #9

  Zeki :

  renk körlüğü çıktı bende heyet yönergeye bakacaklar n öyle karar verecekler. renk körlüğü olmama şartı varmi

  Kategoriler/Kanun ve Yönetmelik/Özel Güvenlik Birleştirilmiş Genelge 10.1.a) maddesini kaynak gösterin. Orada daha önceden renk körlüğü nedeniyle elenenlere dahi kimlik verilebileceği yazıyor. Ayrıca 11.09.2011 gün ve 28051 sayılı Resmi Gazete’de konuya ilişkin düzenlemenin yayınlandığını da söyleyebilirsiniz. O ilin sağlık müdürlüğü hastanesine haber vermiş olmalı, bunca yıl geçti üzerinden. İyi günler.

 10. 29 Kasım 2018 - 14:00 | #10

  ali :

  Merhaba.2013 yılında anksiyete bozukluğu tanısı olması silahlı rapor almaya engel olurmu bununla ilgili rapor yok İlaçda kullanmıyorum.sadece e nabızda tanı kısmında gözüküyor.şimdiden teşekkürler cevap için.

  Her ne kadar rapor olmasa da e-nabız’da görünüyorsa silahlı için rapora başvurmanız halinde hastane kayıtlarında da muhtemelen görünecektir. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 11. 04 Aralık 2018 - 08:05 | #11

  BRK :

  bende göz tembeliği var silahlı güvenlik olur raporu alabilirmiyim ?

  Özel güvenlik adaylarında aranan sağlık şartları ile ilgili tüm bilgi sayfanın başındaki kadar. Detaylarla ilgili karar yetkisi, ilgili branş hekimlerinde. Bu nedenle rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. İyi günler.

 12. 20 Aralık 2018 - 15:24 | #12

  Sinan :

  Tip 2 diyabet ve hipertansiyon hastasıyım silahlı özel güvenlik raporunu alabilirmiyim. Bugün hastaneden bütün doktorları gezdim hepsi sağlam yazdı sadece dahiliyeci sağlam veya olumsuz yazmadı hipertansiyon ve diyabet yazdı sizin şekeriniz de varmış dedi tuhaf tuhaf. Şeker hastalığı bu rapora sorun çıkarır mı

  Hastalık ve tedaviye ilişkin kayıtlar rapor başvurusunda göründüğü için bu tür endişesi olanlara rapor ücretini yatırmadan önce danışmayı tavsiye ediyoruz. Bildiğim kadarıyla şeker hastalığı engel haller arasında yok ama takdir ilgili hekimin olduğu için yorum yapmak doğru olmaz. Umarım sorunsuz geçersiniz. İyi günler.

 13. 27 Aralık 2018 - 14:29 | #13

  Gizem :

  Kalçada platin var silahlı güvenlik için sıkıntı olur mu

  Sağlıkla ilgili konularda karar yetkisi branş hekimlerinde olduğu için bilemiyorum. Rapor ücretini yatırmadan önce hastanenin ilgili bölümüne danışmanızı tavsiye ederim. Eğer olumsuz olursa silahsızda ortopedi onayı aranmadığından bilginiz olsun. İyi günler.

 14. 02 Ocak 2019 - 14:51 | #14

  turgut :

  KİT KULUŞUNDA ÖGG 2016 yılından bu yana üç ayrı ilaç kullanmaktayım Mersin şehir hastanesinden almış olduğum 08/05/2018 tarih 1404 sayılı”Majör depresyon panik pozukluk”tanısı ile düzenlenmiş”Silahlı-silahsız özel güvenlik görevlisi olamaz”tıbbi kanaatini bildirir sağlık kurulu raporu,Kurumuzun hakem hastanesi olaraksevk ettiği SBÜ Ankara Numune Eğitim ve Araştırma hastanesinin vermiş olduğu”Anksiyete bozuluğu”tanısı ile halen silahlı -silahsız güvenlik görevlisi olarak görev yapmasının uygun olmadığı bir süre ile düzenli psikiyatri polinik takibinin uygun olduğu bu sürenin sonunda detaylı epikriz ve iki farklı amiri tarafından düzenlecek işyeri anket formu ile bizzat baş vurmamı uyğun olduğu tıbbi kanaatine varılmıştır sağlık kurulu raporu olduğu halde halen silahsız olarak vardiyalı görev yapmaktayım bulunduğum yerde silahlar var bu durum sankıncalı değil mi

  Kamuda çalışan özel güvenliklerden başka kadroya geçmek için rapor konusunu suistimal edenler nedeniyle gerçekten rahatsız olanlar da mağdur oluyor maalesef. Raporları işyeriniz görüp bildiği halde sizi mevcut şartlarda çalıştırmaya devam ediyorlarsa bunun sorumluluğunu almışlar demektir. Kamuda işler malum silsile yoluyla yürür, eğer çok sıkıntı yaşıyorsanız silsile yoluyla daha üstlerinize ulaşmaya çalışmanız yarar sağlayabilir. İyi günler.

 15. 04 Ocak 2019 - 09:04 | #15

  Samet :

  Benim sırtımda kemik erimesi var bu silahsız güvenlik olmaya engel oluyor mu

  Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için yaş-mezuniyet durumu uygunsa sorun olmaz. İyi günler.

 16. 05 Ocak 2019 - 07:55 | #16

  Ünzile :

  Gözlük numaram 3.75 diğer gözüm 4.00 rapor alırken sıkıntı olur mu?

  Genelde -3,+3 aralığındaki görme bozuklukları raporda sorun olmuyor. Ancak son karar rapor vermeye yetkili sağlık kurumundaki branş hekiminde olduğu için rapor ücretini yatırmadan önce silahlı veya silahsız hangisini düşünüyorsanız ona uygun rapor veren sağlık kurumuna danışmanızı tavsiye ederim. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı-silahsız eğitim-yaş şartları ile ilgili detaylı bilgi var. İyi günler.

 17. 05 Ocak 2019 - 08:03 | #17

  Muharrem :

  Hocam kolay gelsin benim mevcut özel güvenlik silahlı kartım var iş için heyet raporu istediler karaciğer enzimlerim yuksek cıktı ve tetkitler sonucu hepatit b sin dediler mevcut var olan kartımı iptal ederler mi ve silahli çalışabilir uygunluk alabilirmiyim simdiden çok sagolun iyi gunler

  Özel güvenlik sağlık şartlarında bu konuda detay yok, dolayısıyla karar ilgili hekime kalmış. Hekim, karar bölümüne özel güvenlik olarak çalışamaz şeklinde bir not düşerse ve işyeriniz rapor sonucunu özel güvenlik şubeye bildirirse kart iptali olabilir. Raporda böyle olumsuz bir ifade geçmezse sıkıntı olmaz, bu arada tedaviyi de alırsınız. Fiziksel güç gerektiren başka meslek mensuplarında da bu teşhis olduğunda önce tedavi, sonra göreve devam veya daha pasif kadrolara geçmesi uygun şeklinde rapor tanzim edilir. Dolayısıyla bu konuda hekimin ve kurulun kararı önemli. Umarım hakkınızda hayırlısı olur, geçmiş olsun. İyi günler.

 18. 26 Ocak 2019 - 08:21 | #18

  hakan :

  Hocam benim sağ orta parmak ilk bogumdan yok silahlı güvenlik olabilirmiyim

  Eğer sol elinizi kullanıyorsanız rapor alıp alamayacağınızı ilinizdeki devlet hastanelerinden birine danışmanızı tavsiye ederim. Sağ eli kullanıyorsanız muhtemelen olumsuz cevap alırsınız. Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için silahlı olmazsa silahsızı deneyebilirsiniz. İyi günler.

 19. 26 Ocak 2019 - 15:27 | #19

  hakan :

  Hocam silahsız olma olasılığı ne kadar@A.GÜLŞEN

  Silahsızda ortopedi onayı aranmadığı için diğer koşullar uygunsa rapor konusunda sorun olmaz. Sıkça Sorulan Sorular bölümünde silahlı-silahsız için aranan eğitim-yaş koşulları hakkında detaylı bilgi var. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorumlar kapalı.