Özel güvenlik sınavını kazandım, kimliğimi çıkarmak için hangi belgeleri hazırlamam gerekir?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi
 1. 15 Eylül 2015 - 14:28 | #1

  eylem :

  Dilekce ellemi yoksa bilgisayar dan mi yazilmali

  Belgeler çıktı veya daktiloda yazılmış olmalıdır. Kursunuz bilgi verecektir. İyi günler.

 2. 27 Nisan 2016 - 12:34 | #2

  Etkin :

  Selam ben sınavı kazandım ama şuan başka işte çalışıyorum sertifika almaya gitmedim izin vermediler 1 ay içinde işlem yapmasanız sertifikanız iptal olur dediler arkadaşlarım bunla ilgili bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkür

  Sertifika, üzerinde yazılı tarihler arasında beş yıl geçerlidir. Kurstan teslim almadınız diye iptal olmaz. İyi günler.

 3. 03 Mayıs 2016 - 11:09 | #3

  ENES ÇOBAN :

  sınava istanbulda gırdım ama suan ankaradayım kaydımı anakaraya aldım burda işlemlerimi tamamlaya bilirmiyım bide harcı nereye yatıracaz acil.

  İnkilâp-2 Sokak 22/7 adresinde bulunan Karizma Matbaasında dilekçe, kimlik, arşiv formunu yazdırabilirsiniz. Vergi, Ulus’ta Harçlar Verasetler Vergi Dairesine yatırılacak. İyi günler.

 4. 22 Aralık 2018 - 11:39 | #4

  Ahmet :

  Merhaba ben 79. Silahlı Özel güvenlik sınavına girdim sonuçlar açıklandı ve silahlı kazandınız diyor peki ben temel eğitimden geçmiş miyim ??

  Temel eğitim, baraj niteliğinde olduğu için temelden geçemeyenler silahtan tam not alsalar dahi başarısız sayılırlar. Silahlı kazandığınıza göre geçmişsiniz demektir. İyi günler.

 5. 27 Aralık 2018 - 10:50 | #5

  Meliha :

  Merhaba, ben 2015 de sınavı girdim kazandım, ama evlilik yapıp il değiştirdim.şimdi belgemi nasıl çıkarabilirim?

  Bulunduğunuz ilde özel güvenlik başvurusunda istenen evrakı o ildeki kurslardan veya il özel güvenlik şubesinden öğrenip hazırlamanız gerekir. Raporun süresi dolmuş olduğu için yenisini almanız istenir. Sertifikada kalan süre kadar geçerli kimlik alabilirsiniz. İyi günler.

 6. 07 Ocak 2019 - 14:09 | #6

  havva :

  merhaba arkadaşlar ben 1 buçuk yıl önce özel güvenlik sınavına girdim kazandım ama o sırada eşim vefat etti ve hiç bir işlem yapmadım sadece kazandığını biliyorum şimdi benim hakkım oldu mu bir bilgisi olan var mi acaba

  Başınız sağolsun. Elinizde kazandığınıza dair sertifika varsa ilinizde istenen belgeleri eski kursunuzdan veya il özel güvenlik şubesinden öğrenip kalan süre için başvuru yapabilirsiniz. Kazandıktan sonra başvuru yapmamak hak kaybına neden olmaz. Sitemiz Ana Sayfa Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler bölümünde genel bilgi var. Ayrıca yan sütun Kategoriler/Belge Örnekleri bölümünde indirip kendinizle ilgili bilgileri doldurabileceğiniz formlar var. Sağlık raporu üzerinden bir yıldan fazla zaman geçtiyse yenisini almanız gerekeceğinden bilginiz olsun. İyi günler.

 7. 15 Ocak 2019 - 15:08 | #7

  orhan Özçelik :

  merhaba , ben silahsız güvenlik sınavını kazandım kimliği almam için hangi evraklar çıkarmam lazım ve nereye verip nereye para yatırmam lazım hiçbir fikrim yok sadece sınavı geçtim kimligi almam için ne yapabilirim ?

  Tüm bunların cevabını kursunuzdan almanız uygun olur. İşlemler, istenen belgeler vb. konularda detaylar illere göre değiştiği için en doğrusu budur. Sayfanın başında istenen belgelerle ilgili link var. Masraflar konusu da Kategoriler/Kimlik Maliyeti bölümünde açıklandı. İyi günler.

 1. 14 Şubat 2009 - 21:54 | #1
Yorumlar kapalı.