Özel Güvenlik Yenileme Eğitimleri

23 Haziran 2009 tarihinde yayinlandi

YENİLEME EĞİTİMİ

1.   Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 26 Eylül 2009 günü yayınlanmıştır.    

2.   Yönetmelik değişikliği ile yenileme eğitimlerine başlanmış olup kurs tarihlerimiz sitemizin ilgili kategorisinden incelenebilir.

3.  Yönetmeliğe göre yenileme eğitimi 10 saati Silah Bilgisi ve Atış dersi olmak üzere toplam 60 saatten oluşur.

4.  Adayların, özel güvenlik eğitimi süresince verilen derslerin en az üçte ikisine devamı zorunludur. Kabul edilebilir bir özrü bulunmaksızın derslerin % 10’undan fazlasına devam etmeyenlerin kursla ilişiği kesilir.

5.  Eğitimi tamamlayanlar yazılı ve uygulamalı sınava tabi tutulur. Yazılı sınav 100 sorudan oluşan birinci kısım ile adayların silah bilgisinin ölçüldüğü 25 sorudan oluşan ikinci kısım olmak üzere çoktan seçmeli sorulardan oluşan iki kısım halinde yapılır. Uygulamalı sınavda onbeş metre mesafeden ve beş adet fişek üzerinden yaptırılacak atış ile adayların atış becerisi ölçülür.

6.  Yenileme eğitimi özel güvenlik görevlilerinin mevcut bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine yönelik yapılır. Yenileme eğitimi sonrasında yapılan sınavlar, özel güvenlik görevlilerinin seviye tespitine yöneliktir. Sınav neticesi aldığı puanlar verilecek sertifikaya işlenir ve yükselmelerde işverence göz önüne alınabilir. Özel güvenlik görevlileri seviye puanlarını yükseltmek için çalışma izinleri süresince seviye yükseltme sınavlarına girebilirler.

7.  Özel güvenlik kimlik kartları, çalışma izinlerinin dolmasına en erken bir yıl, en geç altı ay kalan özel güvenlik görevlileri yenileme eğitimlerine müracaat edebileceklerdir.

8.  Yenileme eğitimlerine belirtilen süreden geç müracaat edilmesine bağlı olarak çalışma izni dolduğu halde kimlik kartı yenileme işlemleri neticelendirilmeyen özel güvenlik görevlilerinin, yeni kimlik kartı çıkıncaya kadar çalışmalarına müsaade edilmeyecektir.

9.  Yenileme eğitimi için online kayıt yaptıranlar, telefonla aranarak eğitim ve tarihler hakkında detaylı bilgi verilecektir. 

Online Kayıt formunu doldurarak kayıt olabilirsiniz. Online Kayıt formuna giriş buradan ONLİNE KAYIT

Bu yazı bugün : 0, toplamda : 41430 kişi tarafından okundu.

Yorumlar kapalı.