Silahsız Kimliği (Yenileme) Olup Silahlıya Çevirmek İsteyenlerin Dikkatine

21 Şubat 2010 tarihinde yayinlandi
 1. 21 Nisan 2015 - 07:59 | #1

  mehmet :

  selam hocam bende silahlı ögg kartı var günü geçti silahsıza geçebilirmiyim

  Yenileme eğitimi alırken kursunuza silahsız yenilemek istediğinizi beyan etmeniz yeterlidir. İyi günler.

 2. 22 Aralık 2018 - 11:19 | #2

  ibrahim :

  merhaba hocam kimliğim 21.02.2019 da bitiyor 17.02.2019 sınavına gireceğim ama yetişmeyecek şuan çalışmaktayım şirketim işten çıkartmak isterse tazminat haklarımızı alabiliyor muyuz acaba izin süremin dolmasinada 5 ay var ne gibi formül bulunabilir teşekkürederiz.

  21.02.2019 tarihi, sizin kimlik yenileme başvurusu yaptığınızı belgelemeniz gereken tarihtir. Yenileme sonuçları 3 hafta, sertifika onayı en az 1 hafta sürdüğü göz önüne alındığında sınavdan en az bir ay sonra başvurunuz mümkün olabilir. Aradaki süreyi nasıl geçireceğinizi işyerinizle, sertifika onay süresi ve ilinizdeki sistemin işleyişi konusunda kursunuzla görüşmeniz gerekir. Sınav tarihi, sertifika ve kimlik tarihinin başlangıcı sayıldığı için süre bitmeden sınava girmiş olsanız da yenileme başvurusuna dair belge istendiği için işyerlerinin eline tazminatsız işten çıkarma kozu verilmiş oluyor maalesef. İyi günler.

 3. 22 Aralık 2018 - 11:21 | #3

  Cihan oruç :

  Hocam merhaba ben ilk defa sertifika alıyorum silahlı sertifika kazandım güvenlik şubeye evrakları teslim ettim ama 91 doğumluyum 2009 bi suç dosyam yüzünden komisyon silahlıyı silahsıza çevirdi.davadan beraat ettim ve adalet bakanlığından düşürttüm ne yapmam gerekir.yardım ederseniz çok sevinirim

  Düşme kararı iliniz özel güvenlik şubesine başvurun, kartınızın silahlıya çevrilmesini talep edin. Bunun şeklini tam bilmiyorum, ihtimal illere göre değişir. Başvurduğunuzda size yöntemi izah edilir mutlaka. Belki bir dilekçe ile bile çözebilirsiniz. Ancak silahlıya uygun raporun üzerinden bir yıl geçti ise raporun yenilenmesi istenebilir, bilginiz olsun. İyi günler.

 1. Henüz geri izleme yok.
Yorumlar kapalı.