Sınava girdim, temel eğitim kısmı iyi geçmedi, ancak silah soruları ve atışta başarılıydım. Sınavı kazanmış olur muyum?

14 Şubat 2009 tarihinde yayinlandi

 

Silahlı sınavı; yazılı ve uygulama olmak üzere iki aşamalı bir sınavdır. Başarılı olabilmeniz için hem temel eğitimden hem de silahın, yazılı ve uygulama kısmından yeterli puanı almak gerekmektedir. Temel eğitimi geçip silah kısmında başarısız olanlara “Silahsız” sertifika düzenlenir. Ancak temel eğitim sınavından başarısız olan bir aday, silah sorularının hepsi doğru ve 5 atışın tamamı isabetli olsa dahi başarılı sayılmaz.

 

 

Bu yazı bugün : 4, toplamda : 16838 kişi tarafından okundu.

 1. 15 Ekim 2018 - 14:41 | #1

  Önder :

  Merhaba yeni kimlik çıkartiçim güvenlik soruşturması yapılırken sadece kart sahibine mi yapıyorlar yoksa aileden herkese mi

  Aile fertlerine sadece terör örgütü bağlantısı konusunda bakılıyor bildiğim kadarıyla. İyi günler.

 2. 14 Aralık 2018 - 13:45 | #2

  Nurullah :

  Merhabalar.Ozel güvenlik şube müdürlüğünden istenen belgeleri vereli yaklaşık 1,5 ay oldu fakat daha yanıt gelmedi.Acaba verdiğim belgelerde bir eksiklik olabilir mi?(Belgeleri verirken herhangi bir eksik var demediler.)

  Soruşturma süreleri illere göre değiştiği için ilinizdeki durumu kursunuza sormanız uygun olur. Ankara’da temel başvuruları yaklaşık üç ayda sonuçlanıyor. İyi günler.

 3. 22 Aralık 2018 - 11:15 | #3

  Zeynep :

  Merhaba 79.silahlı özel güvenlik sınavına girdim şimdi sonuçlara baktığım da başarısız diyor kaç puan aldığım yazmıyor ayrıca silah atışımla ilgili geçip görmediğim de yazmıyor. Bu ne demek oluyor? Daha geçip geçmediğim silah atış puanınamı bağlı?

  Temelden geçer not alamayanlar, silahtan tam not da alsalar sınavın tamamından başarısız sayılırlar. Dolayısıyla başarısız yazıyorsa sınavın bütününden kalmışsınız demektir. Bu sınav işlemleri otomasyon sisteminden yapıldığı için sanırım notlar görünmüyor. İyi günler.

 1. 16 Şubat 2009 - 20:50 | #1
Yorumlar kapalı.