SİLAHSIZ’DAN SİLAHLIYA GEÇİŞ (FARK) EĞİTİMİ

Silahsız’dan Silahlıya Geçiş (Fark) Eğitimi; daha önce silahsız özel güvenlik sertifikası almış veya silahsız özel güvenlik kimlik kartı olan özel güvenliklerin, silahsız olan kimlik veya sertifikalarını silahlıya çevirme işleminin yapılmasını sağlayan toplamda 20 saat süren bir eğitimdir. Ayrıca silahsız kimliğini yenilemek isteyen özel güvenlik görevlileri aynı sınav dönemi içerisinde hem yenilemelerini hem de silahlı’ ya geçiş (fark) eğitimlerini alarak sınava silahlı olarak girebilirler.

BAŞVURU ŞARTLARI

- 21 yaşını doldurmuş olup,  en az lise mezunu olmanız gerekmektedir.

-Kamu Devlet Hastaneleri’ nden "Silahlı Özel Güvenlik Olur" ibareli sağlık raporunu kursa başlamadan önce almanız  gerekmektedir.  (Özel kurumlar; poliklinik/sağlık ocağı vb. raporlar kabul edilmez).

-İnternet sitemizde bulunan ‘’kimler özel güvenlik olamaz ? ’’ sekmesinde belirtilen engel durumlara sahip olmamanız gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR

- 1 Adet Adet Sağlık Raporu

-1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

-1 Adet ÖGG Kart Fotokopisi

-1 Adet İkametgah Belgesi

- 1 Adet Diploma Fotokopisi

-3 Adet Biyometrik Fotoğraf

EĞİTİM SÜRECİ

Fark eğitimlerini alarak kimliklerini silahlıya çevirmek isteyen  adaylar; devam zorunluluğu bulunan, 20 saat temel silah dersine katılarak; yazılı silah sınavına ve atış sınava girmeye hak kazanırlar. Gerekli başarı şartını sağlamaları halinde silahlı yeni kimlik başvurusunda bulunurlar. Akabinde  güvenlik soruşturması yapıldıktan sonra kimliklerini alabilirler.

Aynı sınav dönemi içerisinde silahsız yenilemelerini ve silah fark eğitimlerini alarak kimliklerini silahlıya çevirmek isteyen  adaylar; devam zorunluluğu bulunan, 50 saat yenileme derslerine ilave olarak  20 saat temel silah dersine katılarak; yazılı ve atış sınava girmeye hak kazanırlar. Gerekli başarı şartını sağlamaları halinde silahlı yeni kimlik başvurusunda bulunurlar. Akabinde  güvenlik soruşturması yapıldıktan sonra kimliklerini alabilirler.

TOPLAM MALİYET (2024 YILI)

- Sağlık Raporu Ücreti : 1000- 1500 TL

- (SEÇENEK-1) Fark Eğitimi Kurs Ücreti : (Güncel kurs ücreti ve kampanyalar hakkında telefon ile bilgi alabilirsiniz.)

- (SEÇENEK-2) Yenileme silahsız+ Fark Eğitimi Kurs Ücreti : (Güncel kurs ücreti ve kampanyalar hakkında telefon ile bilgi alabilirsiniz.)

- Sınav Ücreti (Silahlı) : 500 TL

- Kimlik Harcı Ücreti : 4.744 TL     (Daha önce sertifikası olup kimlik çıkartmayan kişilerin ödemesi gerekmektedir.Mevcutta kimliği olanlar ödemeyecektir.)

- Kimlik Ücreti : 150 TL

TOP